Posted on

کارخانه تولید بریکت زغال نارگیل: چگونه از پوسته نارگیل بریکت زغالی بسازیم؟

کارخانه تولید بریکت زغال نارگیل: چگونه از پوسته نارگیل بریکت زغالی بسازیم؟

پوسته نارگیل از فیبر نارگیل (تا 30٪) و مغز (تا 70٪) تشکیل شده است. محتوای خاکستر آن حدود 0.6٪ و لیگنین حدود 36.5٪ است که به آسانی به تبدیل آن به زغال چوب کمک می کند.

زغال چوب پوسته نارگیل یک سوخت زیستی طبیعی و سازگار با محیط زیست است. این بهترین جایگزین سوخت در برابر هیزم، نفت سفید و سایر سوخت های فسیلی است. در خاورمیانه، مانند عربستان سعودی، لبنان و سوریه، بریکت زغال نارگیل به عنوان زغال قلیان (ذغال شیشا) استفاده می شود. در اروپا، برای باربیکیو (باربیکیو) استفاده می شود.

در تکنیک نحوه ساخت بریکت زغالی از پوسته نارگیل تسلط داشته باشید، این کار برای شما ثروت زیادی به ارمغان می آورد.

پوسته نارگیل ارزان و فراوان را از کجا تهیه کنیم؟
برای ایجاد یک خط تولید سودآور بریکت زغال چوب نارگیل، اولین کاری که باید انجام دهید جمع آوری مقادیر زیادی از پوسته نارگیل است.

افراد اغلب پوست نارگیل را بعد از نوشیدن شیر نارگیل دور می اندازند. در بسیاری از کشورهای گرمسیری که سرشار از نارگیل هستند، می‌توانید پوسته‌های نارگیل زیادی را ببینید که در کنار جاده‌ها، بازارها و کارخانه‌های فرآوری انباشته شده‌اند. اندونزی بهشت ​​نارگیل است!

طبق آمار ارائه شده توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، اندونزی با تولید کل 20 میلیون تن در سال 2020، بزرگترین تولید کننده نارگیل در جهان است.

اندونزی دارای 3.4 میلیون هکتار مزرعه نارگیل است که توسط آب و هوای گرمسیری پشتیبانی می شود. سوماترا، جاوا و سولاوسی مناطق اصلی برداشت نارگیل هستند. قیمت پوسته نارگیل آنقدر ارزان است که می توانید پوسته نارگیل فراوانی را در این مکان ها تهیه کنید.

چگونه بریکت های زغال چوب نارگیل درست کنیم؟
فرآیند تولید زغال چوب پوسته نارگیل عبارت است از: کربن کردن – خرد کردن – مخلوط کردن – خشک کردن – بریکت کردن – بسته بندی.

کربن کردن

https://youtu.be/9PJ41nGLUmI

پوسته‌های نارگیل را در یک کوره کربن‌سازی قرار دهید، تا دمای 1100 درجه فارنهایت (590 درجه سانتی‌گراد) گرم کنید و سپس تحت شرایط بدون آب، بدون اکسیژن، دمای بالا و فشار بالا، کربن‌سازی می‌شوند.

لطفاً توجه داشته باشید که کربن‌سازی باید توسط خودتان انجام شود. البته می توانید روش کربنیزاسیون بسیار کم هزینه را نیز انتخاب کنید. یعنی سوزاندن پوسته نارگیل در یک گودال بزرگ. اما کل فرآیند ممکن است ۲ ساعت یا بیشتر طول بکشد.

خرد کردن

زغال پوسته نارگیل شکل پوسته را حفظ می‌کند یا پس از کربن‌سازی تکه‌تکه می‌شود. قبل از ساختن بریکت های زغالی، از یک سنگ شکن چکشی استفاده کنید تا آنها را به صورت پودرهای 3-5 میلی متری خرد کنید.

از یک سنگ شکن چکشی برای خرد کردن پوسته نارگیل استفاده کنید

پودر زغال چوب نارگیل برای شکل دادن بسیار آسان تر است و می تواند فرسودگی دستگاه را کاهش دهد. هرچه اندازه ذرات کوچکتر باشد، فشرده شدن آن در قالب های زغال چوب آسان تر است.

اختلاط

از آنجایی که پودر نارگیل کربنی ویسکوزیته ندارد، لازم است یک چسب و آب به پودرهای زغال چوب اضافه کنید. سپس آنها را در میکسر با هم مخلوط کنید.

1. بایندر: از کلاسورهای طبیعی مانند نشاسته ذرت و نشاسته کاساوا استفاده کنید. آنها حاوی هیچ گونه پرکننده (آنتراسیت، خاک رس و غیره) نیستند و 100٪ بدون مواد شیمیایی هستند. معمولاً نسبت بایندر 3-5% است.

2. آب: رطوبت زغال چوب پس از اختلاط باید 20-25 درصد باشد. چگونه بفهمیم رطوبت خوب است یا خیر؟ یک مشت زغال مخلوط بردارید و با دست آن را نیشگون بگیرید. اگر پودر زغال سنگ شل نشود، رطوبت به حد استاندارد رسیده است.

3. مخلوط کردن: هر چه مخلوط کامل تر باشد، کیفیت بریکت ها بالاتر است.

خشک کردن

یک خشک کن مجهز شده است تا میزان آب پودر زغال چوب نارگیل کمتر از 10٪ باشد. هرچه سطح رطوبت کمتر باشد، بهتر می سوزد.

بریکت کردن

پس از خشک شدن، پودر نارگیل کربنی به دستگاه بریکت غلتکی ارسال می شود. در دمای بالا و فشار بالا، پودر به شکل توپ در می آید و سپس به آرامی از دستگاه به پایین می غلتد.

اشکال توپ می تواند بالشی، بیضی، گرد و مربع باشد. پودر زغال نارگیل در انواع مختلف توپ ها بریکت می شود

بسته بندی و فروش

بریکت های زغال چوب نارگیل را در کیسه های پلاستیکی مهر و موم شده بسته بندی و بفروشید.

زغال نارگیل

بریکت ها جایگزین مناسبی برای زغال های سنتی هستند

در مقایسه با زغال چوب های سنتی، زغال چوب پوسته نارگیل مزایای برجسته ای دارد:· · ·

– این زغال چوب 100٪ خالص از زیست توده طبیعی بدون مواد شیمیایی اضافه شده است. ما تضمین می کنیم که نیازی به قطع درختان نیست!
– احتراق آسان به دلیل شکل منحصر به فرد.
– زمان رایت ثابت، یکنواخت و قابل پیش بینی.
– زمان سوختن طولانی تر می تواند حداقل 3 ساعت بسوزد که 6 برابر بیشتر از زغال چوب سنتی است.
– نسبت به سایر زغال‌ها سریع‌تر گرم می‌شود. ارزش حرارتی بالایی دارد (5500-7000 کیلو کالری بر کیلوگرم) و گرمتر از زغال‌های سنتی می‌سوزد.
– سوزاندن تمیز. بدون بو و دود.
– خاکستر باقیمانده را کاهش دهید. میزان خاکستر آن بسیار کمتر از زغال سنگ (20-40%) است (2-10%).
– برای باربیکیو به ذغال کمتری نیاز دارد. 1 پوند زغال چوب نارگیل برابر با 2 پوند زغال چوب سنتی است.

کاربرد بریکت های زغال چوب نارگیل :
– زغال پوسته نارگیل برای باربیکیو شما
– زغال چوب فعال نارگیل
– مراقبت شخصی
– خوراک طیور

کاربرد بریکت های زغال چوب نارگیل

بریکت های زغالی BBQ ساخته شده از پوسته نارگیل

زغال چوب پوسته نارگیل ارتقای کاملی برای سیستم باربیکیو شما است که سوخت سبز کاملی را برای شما فراهم می کند. مردم اروپا و آمریکا از بریکت های زغال چوب نارگیل برای جایگزینی زغال های سنتی داخل گریل استفاده می کنند. نارگیل طبیعی غذا را از سوختن نفت یا سایر مواد مضر مصون نگه می دارد و بدون دود و بی بو است.

زغال نارگیل فعال

پودر زغال چوب پوسته نارگیل را می توان به زغال چوب فعال نارگیل تبدیل کرد. در فاضلاب و آب آشامیدنی برای تصفیه، رنگ‌زدایی، کلرزدایی و بوی‌زدایی استفاده می‌شود.

خوراک طیور

تحقیق جدید ثابت کرده است که زغال چوب پوسته نارگیل می تواند گاو، خوک و سایر طیور را تغذیه کند. این خوراک زغال چوب پوسته نارگیل می تواند بیماری ها را کاهش دهد و عمر آنها را افزایش دهد.

مراقبت شخصی

از آنجایی که زغال پوسته نارگیل دارای خواص مرطوب‌کننده و تصفیه‌کننده شگفت‌انگیزی است، از آن در محصولات مراقبت شخصی مانند صابون، خمیر دندان و غیره استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید برخی از محصولات محبوب را در مورد سفید کردن دندان پودر زغال نارگیل در مغازه‌ها پیدا کنید.