Posted on

Eksporter pumeksu

Company Name : UD.SWOTS POTS

Address : Arya Banjar Getas Street, Gang Lele, Green Palm Residence, Number B5, Mataram City, Nusa Tenggara Barat Province, Indonesia, Post Code: 83115

Phone / Whatsapp : +6287865026222

Lombok Pumice Stone Mining Indonesia

Pumice Stone Supplier From Indonesia

Eksporter pumeksu

Pumeks jest bardzo lekkim, porowatym i ściernym materiałem, stosowanym od wieków w budownictwie, przemyśle kosmetycznym oraz we wczesnej medycynie.

Jest również stosowany jako środek ścierny, zwłaszcza w pastach, gumkach do ołówków i produkcji dżinsów spranych w kamieniu. Pumeks był również używany we wczesnym przemyśle księgarskim do przygotowania papieru pergaminowego i opraw skórzanych.

Pumeks dla rolnictwa

Pumeks to świetna substancja, którą można stosować do wszystkich rodzajów roślin. Może długo wchłaniać wodę lub nawóz. Dzięki temu Twoja roślina będzie w odpowiedniej wilgotności bez regularnego podlewania. Pumeks ma dłuższą żywotność w porównaniu do innych substancji rolniczych. Możesz użyć pumeksu do zastąpienia gleby podczas sadzenia. Pomoże to zredukować błędy i pestycydy. Pumeks zawiera również wiele minerałów, które mogą pomóc Twojej roślinie rosnąć ładniej i zdrowiej.

Sposób użycia: Przed użyciem należy namoczyć pumeks w wodzie. Po tym użytkownik może umieścić kamienie na dnie ceramiki, wymieszać z ziemią lub użyć tylko pumeksu do sadzenia, jak zwykle. Nawet jeśli ten pumeks może utrzymywać wilgoć przez długi czas. Nadal musisz regularnie podlewać swoją roślinę. Widać to po kolorze pumeksu. Jeśli wysycha lub jego kolor staje się bardziej biały, sugeruje się podlewanie rośliny.

Minerały w pumesie

Pumeks powstaje ze stopionej skały pod ziemią lub jak to nazywamy „lawą”. Ta lawa składa się z topniejących skał i minerałów pod ziemią. Kamień pumeksowy ma wiele minerałów i pierwiastków, jak pokazano w poniższej tabeli.

Mangan jest składnikiem potrzebnym wielu enzymom. Enzymy te nazywane są „sok żołądkowy”. W przypadku braku, środek liści lub środek drzewa może mieć rany.

Wapń jest ważną częścią struktury komórkowej i pomaga komórkom roślinnym normalnie funkcjonować.

Korzyści czyli wapń Na Pumeks

Wapń wzmocni fajki wodne i fajkę roślinną. Zwiększa to efektywność dostarczania wody i żywności do różnych części zakładu.

Wapń jest ważną częścią normalnej produkcji hormonów, takich jak hormony, cytokiny, które pomagają wzmocnić pąki kwiatowe. Jeśli roślina ma niedobór wapnia, hormon roślinny również zmniejszy się, co spowoduje słabszy rozkwit kwiatów i wolniejszy wzrost roślin.

Wapń buduje silny system korzeniowy, który lepiej wchłania wodę. W przypadku niedoboru wapnia system korzeniowy jest osłabiony. Komórki korzeniowe mogą łatwo pękać, a choroby glebowe łatwiej wnikają do korzeni.

Wapń pomaga systemowi korzeniowemu oprzeć się zasolonym glebom.

Wapń pomaga roślinom gromadzić w sobie azotany. Pomaga to roślinie lepiej rosnąć, zwłaszcza w okresie, gdy rośliny wymagają dużej ilości azotanów. System korzeniowy rośliny nie będzie rósł i skracał się, jeśli brakuje wapnia. Przy uprawie nowych korzeni roślina będzie wymagała dużej ilości wapnia.

Pumeks na podłoże filtracyjne

Pumeks to nowe podłoże, które można wykorzystać jako substytut rafy koralowej. Ma gąbczasty wygląd, ale jest trwały. Kamień nie jest tak łamliwy jak rafa koralowa i ma długą żywotność. Pumeks jest lekki i łatwy do czyszczenia. Może pomóc kontrolować PH wody, albo woda ma wysokie lub niskie PH, pumeks kontroluje PH wody do około 7,0. Dzięki temu woda będzie dobrej jakości i poprawi się zdrowie Twoich ukochanych ryb.

Wskazówki: Ze względu na niewielką wagę pumeks należy namoczyć w wodzie na około jedną noc przed użyciem. Dzięki temu kamień będzie mógł zatonąć w obszarze filtra stawu. Jeśli potrzebujesz go pilnie, możesz położyć na kamieniu coś, co pomoże mu się zatopić. Po chwili kamienie wchłoną wystarczającą ilość wody, aby móc zatonąć. W celu oczyszczenia pumeksu należy go czyścić wodą, ale nie suszyć go światłem słonecznym. Ciepło zabije wszystkie mikroorganizmy, które pomagają w oczyszczaniu rybich odchodów.

Pumeks do pralni przemysłowych

Pumeks to przyjazny dla środowiska materiał do prania Denim lub prania tekstyliów. Podczas prania pumeksem może stworzyć niepowtarzalny wzór na denimie.

Pumeks do budowy

Pumeks jest szeroko stosowany do produkcji lekkiego betonu i izolacyjnych bloków żużlowych o niskiej gęstości.

Pęcherzyki wypełnione powietrzem w tej porowatej skale służą jako dobry izolator.

Drobnoziarnista wersja pumeksu, zwana pumeksem, jest stosowana jako dodatek do cementu i jest mieszana z wapnem w celu uzyskania lekkiego, gładkiego betonu przypominającego tynk.

Ta forma betonu była używana już w czasach rzymskich.

Inżynierowie rzymscy wykorzystali go do zbudowania ogromnej kopuły Panteonu, dodając coraz większe ilości pumeksu do betonu na wyższe wysokości konstrukcji.

Był również powszechnie używany jako materiał konstrukcyjny wielu akweduktów.

Jednym z głównych zastosowań pumeksu obecnie w Stanach Zjednoczonych jest produkcja betonu.
Skała ta była używana w mieszankach betonowych od tysięcy lat i nadal jest wykorzystywana do produkcji betonu, zwłaszcza w regionach położonych w pobliżu tego materiału wulkanicznego.

Nowe badania dowodzą szerszego zastosowania pumeksu w przemyśle betonowym.

Pumeks może działać jako materiał cementowy w betonie, a naukowcy wykazali, że beton wykonany z maksymalnie 50% proszku pumeksowego może znacznie poprawić trwałość, jednocześnie zmniejszając emisje gazów cieplarnianych i zużycie paliw kopalnych.

Pumeks do higieny osobistej

Pumeksowe kostki mydła

Jest to materiał ścierny, który można stosować w postaci sproszkowanej lub jako kamień do usuwania niechcianych włosów lub skóry.

W starożytnym Egipcie pielęgnacja skóry i uroda były ważne, a makijaż i środki nawilżające były szeroko stosowane. Jednym z powszechnych trendów było usuwanie wszystkich włosów na ciele za pomocą kremów, maszynek do golenia i pumeksu.

Pumeks w postaci sproszkowanej był składnikiem past do zębów w starożytnym Rzymie.

Pielęgnacja paznokci była bardzo ważna w starożytnych Chinach; gwoździe były pielęgnowane pumeksem, a także używano pumeksu do usuwania modzeli.

W rzymskim wierszu odkryto, że pumeks był używany do usuwania martwej skóry już w 100 rpne, a prawdopodobnie wcześniej.

Obecnie wiele z tych technik jest nadal używanych; pumeks jest szeroko stosowany jako środek złuszczający skórę. Chociaż techniki usuwania włosów ewoluowały na przestrzeni wieków, nadal stosuje się materiały ścierne, takie jak pumeks.

„Kamienie pumeksowe” są często stosowane w gabinetach kosmetycznych podczas procesu pedicure do usuwania suchego i nadmiaru skóry z podeszwy stóp oraz modzeli.

Drobno zmielony pumeks został dodany do niektórych past do zębów jako środek do polerowania, podobny do stosowania rzymskiego i łatwo usuwa nagromadzoną płytkę nazębną. Taka pasta do zębów jest zbyt ścierna do codziennego użytku.

Pumeks jest również dodawany do ciężkich środków do czyszczenia rąk (takich jak mydło lawowe) jako łagodny środek ścierny.

Pumeks do czyszczenia

Kostka z litego pumeksu

Pumeks, czasami przymocowany do uchwytu, jest skutecznym narzędziem do szorowania do usuwania kamienia, rdzy, pierścieni z twardej wody i innych plam z porcelany w gospodarstwach domowych (np. łazienkach).

Jest to szybka metoda w porównaniu do alternatyw, takich jak chemikalia lub ocet i soda oczyszczona lub boraks.

Pumeks do wczesnej medycyny

Pumeks jest stosowany w przemyśle medycznym od ponad 2000 lat. Starożytna medycyna chińska używała mielonego pumeksu wraz z mieloną miką i skamieniałymi kośćmi dodanymi do herbaty. Ta herbata była używana w leczeniu zawrotów głowy, nudności, bezsenności i zaburzeń lękowych. Spożycie tych sproszkowanych skał faktycznie było w stanie zmiękczyć guzki, a później zostało użyte z innymi składnikami ziołowymi w leczeniu raka pęcherzyka żółciowego i problemów z moczem.

W zachodniej medycynie, począwszy od początku XVIII wieku, pumeks był mielony do konsystencji cukru i wraz z innymi składnikami był używany do leczenia wrzodów głównie na skórze i rogówce.

Mikstury takie jak te były również używane do zdrowszego zabliźniania ran. Około 1680 roku angielski przyrodnik zauważył, że pumeks był używany do kichania.