Posted on

Fabryka brykietów z węgla kokosowego: jak zrobić brykiety z węgla drzewnego z łupin orzecha kokosowego?

Fabryka brykietów z węgla kokosowego: jak zrobić brykiety z węgla drzewnego z łupin orzecha kokosowego?

Słupka orzecha kokosowego składa się z włókna kokosowego (do 30%) i miąższu (do 70%). Jego zawartość popiołu wynosi około 0,6%, a ligniny około 36,5%, co pomaga w dość łatwym przekształceniu go w węgiel drzewny.

Węgiel drzewny z łupin orzecha kokosowego jest naturalnym i przyjaznym dla środowiska biopaliwem. Jest najlepszym substytutem paliwa dla drewna opałowego, nafty i innych paliw kopalnych. Na Bliskim Wschodzie, takim jak Arabia Saudyjska, Liban i Syria, brykiety z węgla kokosowego są używane jako węgiel do fajki wodnej (węgiel Shisha). Podczas gdy w Europie jest używany do grillowania (grill).

Opanuj technikę wytwarzania brykietów z węgla drzewnego z łupin orzecha kokosowego, przyniesie ci to wielkie bogactwo.

Gdzie kupić tanie i obfite łupiny kokosa?
Aby zbudować dochodową linię do produkcji brykietu z węgla kokosowego, należy najpierw zebrać duże ilości łupin orzecha kokosowego.

Ludzie często wyrzucają łupiny orzecha kokosowego po wypiciu mleka kokosowego. W wielu krajach tropikalnych, które są bogate w orzechy kokosowe, można zobaczyć wiele łupin orzechów kokosowych ułożonych w stosy na poboczach dróg, rynkach i w zakładach przetwórczych. Indonezja to kokosowe niebo!

Według statystyk przedstawionych przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), Indonezja jest największym na świecie producentem orzechów kokosowych, z całkowitą produkcją 20 milionów ton w 2020 r.

Indonezja ma 3,4 miliona hektarów plantacji kokosów, które są wspierane przez klimat tropikalny. Sumatra, Jawa i Sulawesi to główne obszary zbiorów kokosów. Cena łupin orzecha kokosowego jest tak niska, że ​​w tych miejscach można kupić obfite łupiny orzecha kokosowego.

Jak zrobić brykiety z węgla kokosowego?
Proces wytwarzania węgla drzewnego z łupin orzecha kokosowego to: Karbonizacja – Kruszenie – Mieszanie – Suszenie – Brykietowanie – Pakowanie.

Nawęglanie

https://youtu.be/9PJ41nGLUmI

Włóż łupiny orzecha kokosowego do pieca do karbonizacji, podgrzej do 1100°F (590°C), a następnie karbonizuj w bezwodnych, beztlenowych warunkach wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia.

Pamiętaj, że karbonizację należy wykonać samodzielnie. Oczywiście możesz również wybrać bardzo tanią metodę karbonizacji. To znaczy spalanie łuski kokosa w dużym dole. Ale cały proces może zająć 2 godziny lub więcej.

Zmiażdżenie

Węgiel drzewny z łupin orzecha kokosowego zachowuje kształt skorupy lub rozpada się na kawałki po karbonizacji. Przed zrobieniem brykietów z węgla drzewnego użyj kruszarki młotkowej, aby zmiażdżyć je na 3-5 mm proszki.

Użyj kruszarki młotkowej do zmiażdżenia łupin orzecha kokosowego

Sproszkowany węgiel kokosowy jest znacznie łatwiejszy do kształtowania i może zmniejszyć zużycie maszyny. Im mniejszy rozmiar cząstek, tym łatwiej można je sprasować w brykiety z węgla drzewnego.

Mieszanie

Ponieważ węgiel kokosowy w proszku nie ma lepkości, konieczne jest dodanie spoiwa i wody do proszków węgla drzewnego. Następnie wymieszaj je razem w mikserze.

1. Spoiwo: Używaj naturalnych spoiw o jakości spożywczej, takich jak skrobia kukurydziana i skrobia z manioku. Nie zawierają wypełniaczy (antracyt, glina itp.) i są w 100% wolne od chemii. Zwykle stosunek spoiwa wynosi 3-5%.

2. Woda: Wilgotność węgla drzewnego po wymieszaniu powinna wynosić 20-25%. Jak sprawdzić, czy wilgoć jest w porządku, czy nie? Weź garść zmieszanego węgla drzewnego i uszczypnij go ręcznie. Jeśli proszek węglowy nie poluzuje się, wilgotność osiągnęła standard.

3. Mieszanie: im pełniejsze wymieszanie, tym wyższa jakość brykietów.

Suszenie

Suszarka jest wyposażona w taki sposób, aby zawartość wody w sproszkowanym węglu kokosowym była mniejsza niż 10%. Im niższy poziom wilgoci, tym lepiej się pali.

Brykietowanie

Po wysuszeniu węgiel kokosowy w proszku jest wysyłany do brykieciarki walcowej. Pod wpływem wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia proszek brykietuje w kulki, a następnie płynnie spływa z maszyny.

Kształty kulek mogą być poduszkowe, owalne, okrągłe i kwadratowe. Sproszkowany węgiel kokosowy jest brykietowany w różnego rodzaju kulki

Pakowanie i sprzedaż

Pakuj i sprzedawaj brykiety z węgla kokosowego w zamkniętych plastikowych torebkach.

Węgiel kokosowy

brykiety są idealną alternatywą dla tradycyjnych węgli

W porównaniu z tradycyjnymi węglami, węgiel z łupin orzecha kokosowego ma wyjątkowe zalety:· · ·

– Jest to w 100% czysty węgiel drzewny z naturalnej biomasy bez dodatku chemikaliów. Gwarantujemy, że nie wymaga ścinania drzew!
– Łatwy zapłon dzięki unikalnemu kształtowi.
– Stały, równy i przewidywalny czas świecenia.
– Dłuższy czas palenia. Może palić się przez co najmniej 3 godziny, czyli 6 razy dłużej niż tradycyjny węgiel drzewny.
– Nagrzewa się szybciej niż inne węgle drzewne. Ma dużą wartość opałową (5500-7000 kcal/kg) i pali się goręcej niż tradycyjny węgiel drzewny.
– Czyste spalanie. Bez zapachu i dymu.
– Niższy popiół resztkowy. Ma znacznie niższą zawartość popiołu (2-10%) niż węgiel (20-40%).
– Wymaga mniejszej ilości węgla drzewnego do grillowania. 1 funt węgla drzewnego z łupin orzecha kokosowego to 2 funty tradycyjnego węgla drzewnego.

Zastosowanie brykietów z węgla kokosowego:
– Węgiel z łupin orzecha kokosowego do grilla
– Aktywowany węgiel kokosowy
– Higiena osobista
– Pasza dla drobiu

Zastosowanie brykietów z węgla kokosowego

Brykiety z węgla drzewnego BBQ z łupin orzecha kokosowego

Węgiel drzewny z łupin orzecha kokosowego to doskonałe ulepszenie systemu grillowania, które zapewnia idealne, ekologiczne paliwo. Europejczycy i Amerykanie używają brykietów z węgla kokosowego, aby zastąpić tradycyjny węgiel wewnątrz grilla. Naturalny kokos chroni żywność przed kosmykami palącej się ropy naftowej lub innych szkodliwych substancji i jest bezdymny i bezwonny.

Aktywowany węgiel kokosowy

Sproszkowany węgiel drzewny z łupin orzecha kokosowego można przekształcić w aktywowany węgiel kokosowy. Jest stosowany w ściekach i wodzie pitnej do oczyszczania, odbarwiania, odchlorowania i dezodoryzacji.

Pasza dla drobiu

Nowe badania dowiodły, że węgiel drzewny z łupin orzecha kokosowego może karmić bydło, świnie i inny drób. Ta karma węglowa z łupin orzecha kokosowego może zmniejszyć liczbę chorób i wydłużyć ich życie.

Opieka osobista

Ponieważ węgiel z łupin orzecha kokosowego ma niesamowite właściwości nawilżające i oczyszczające, jest stosowany w produktach higieny osobistej, takich jak mydło, pasta do zębów itp. W sklepach można również znaleźć popularne produkty do wybielania zębów w proszku z węgla kokosowego.