Posted on

Kookossöe briketitehas: kuidas teha kookospähkli koorest söebrikette?

Kookossöe briketitehas: kuidas teha kookospähkli koorest söebrikette?

Kookospähkli koor koosneb kookoskiust (kuni 30%) ja tuumast (kuni 70%). Selle tuhasisaldus on umbes 0,6% ja ligniini umbes 36,5%, mis aitab seda üsna hõlpsalt puusöeks muuta.

Kookospähkli koorega süsi on looduslik ja keskkonnasõbralik biokütus. See on parim küttepuude, petrooleumi ja muude fossiilkütuste asendaja. Lähis-Idas, nagu Saudi Araabias, Liibanonis ja Süürias, kasutatakse kookossöe briketti vesipiibu söena (Shisha süsi). Euroopas olles kasutatakse seda grillimiseks.

Õppige kookoskoorest söebrikettide valmistamise tehnikat – see toob teile suure rikkuse.

Kust saada odavalt ja külluslikult kookoskoori?
Kasumliku kookossöe briketi tootmisliini ehitamiseks peaksite kõigepealt koguma suures koguses kookospähkli koore.

Inimesed viskavad pärast kookospiima joomist kookospähklikoored sageli ära. Paljudes troopilistes maades, kus on palju kookospähklit, võib teeservadele, turgudele ja töötlemisettevõtetele kuhjata palju kookospähkli kestasid. Indoneesia on kookose taevas!

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) pakutava statistika kohaselt on Indoneesia maailma suurim kookospähklitootja, mille kogutoodang on 2020. aastal 20 miljonit tonni.

Indoneesias on 3,4 miljonit hektarit kookospähkliistandust, mida toetab troopiline kliima. Sumatra, Java ja Sulawesi on peamised kookospähkli koristuspiirkonnad. Kookospähkli koore hind on nii odav, et nendest kohtadest saate ohtralt kookoskoort hankida.

Kuidas teha kookossöest briketti?
Kookospähkli koore söe valmistamise protsess on järgmine: karboniseerimine – purustamine – segamine – kuivatamine – brikettimine – pakkimine.

Karboniseerimine

https://youtu.be/9PJ41nGLUmI

Pange kookospähkli koored karboniseerimisahju, kuumutage temperatuurini 1100 °F (590 °C) ja seejärel karboniseeritakse veevabas, hapnikuvabas, kõrge temperatuuri ja kõrgsurve tingimustes.

Pange tähele, et karboniseerimine tuleb ise teha. Loomulikult saab valida ka väga soodsa karboniseerimismeetodi. See tähendab, et kookospähkli kesta põletamine suures süvendis. Kuid kogu protsess võib võtta 2 tundi või rohkem.

Purustamine

Kookospähkli kooresüsi hoiab koore kuju või puruneb pärast karboniseerimist tükkideks. Enne söebriketi valmistamist purusta see haamerpurustiga 3-5 mm pulbriteks.

Kookoskoore purustamiseks kasutage haamerpurustit

Kookossöe pulbrit on palju lihtsam vormida ja see võib vähendada masina kulumist. Mida väiksem on osakeste suurus, seda lihtsam on seda söebriketideks pressida.

Segamine

Kuna süsinikkookospulbril puudub viskoossus, on söepulbritele vaja lisada sideainet ja vett. Seejärel segage need mikseris kokku.

1. Sideaine: kasutage looduslikke toidukvaliteediga sideaineid, nagu maisitärklis ja maniokitärklis. Need ei sisalda täiteaineid (antratsiit, savi jne) ja on 100% kemikaalivabad. Tavaliselt on sideaine suhe 3-5%.

2. Vesi: Pärast segamist peaks söe niiskus olema 20-25%. Kuidas teada saada, kas niiskus on korras või mitte? Haara peotäis segatud sütt ja näpi seda käsitsi. Kui söepulber ei tule lahti, on õhuniiskus saavutanud normi.

3. Segamine: Mida rohkem on segunenud, seda kvaliteetsem on brikett.

Kuivatamine

Kuivati ​​on varustatud nii, et kookossöe pulbri veesisaldus oleks alla 10%. Mida madalam on niiskuse tase, seda paremini see põleb.

Brikettimine

Pärast kuivatamist saadetakse süsinikkookospulber rull-tüüpi briketimasinasse. Kõrgel temperatuuril ja kõrgel rõhul briketiseerub pulber pallideks ja veereb seejärel sujuvalt masinast alla.

Palli kujundid võivad olla padjakujulised, ovaalsed, ümmargused ja kandilised. Kookossöe pulber briketeeritakse erinevat tüüpi pallideks

Pakkimine ja müük

Pakkige ja müüge kookossöe briketti suletud kilekottidesse.

Kookossöe brikett on ideaalne alternatiiv traditsioonilistele sütele

Võrreldes traditsiooniliste söega on kookospähkli koorega söel silmapaistvad eelised: ·

– See on 100% puhas looduslik

biomassist süsi, millele pole lisatud kemikaale. Garanteerime, et see ei nõua puude langetamist!
– Lihtne süttimine tänu ainulaadsele kujule.
– Ühtlane, ühtlane ja prognoositav põlemisaeg.
– Pikem põlemisaeg. See võib põleda vähemalt 3 tundi, mis on 6 korda kõrgem kui traditsiooniline puusüsi.
– Soojeneb kiiremini kui teised söed. Sellel on suur kütteväärtus (5500-7000 kcal/kg) ja see põleb kuumemalt kui traditsioonilised söed.
– Puhas põlemine. Ei mingit lõhna ja suitsu.
– Madalam jääktuhk. Sellel on palju madalam tuhasisaldus (2-10%) kui kivisöel (20-40%).
– Grillimiseks on vaja vähem sütt. 1 nael kookospähkli koorega sütt võrdub 2 naela traditsioonilise söega.

Kookossöe brikettide kasutusalad:
– Kookospähkli koorega süsi teie grillimiseks
– Aktiveeritud kookossüsi
– Isiklik hügieen
– Linnuliha sööt

Kookossöe brikettide kasutusalad

BBQ söebrikett kookoskoorest

Kookospähkli koorega süsi on teie grillimissüsteemi täiuslik uuendus, mis pakub teile täiuslikku rohelist kütust. Euroopa ja Ameerika inimesed kasutavad kookossöe briketti traditsiooniliste söe asendamiseks grilli sees. Naturaalne kookospähkel hoiab toitu põleva nafta või muude kahjulike ainete eest kaitstuna ning on suitsu- ja lõhnatu.

Aktiveeritud kookossüsi

Kookoskoore söepulbrist saab valmistada aktiivsütt. Seda kasutatakse reovees ja joogivees puhastamiseks, värvi eemaldamiseks, kloorimiseks ja desodoreerimiseks.

Linnuliha sööt

Uued uuringud on tõestanud, et kookospähkli koorega süsi võib toita veiseid, sigu ja muid kodulinde. See kookospähkli koorega söe sööt võib vähendada haigusi ja pikendada nende eluiga.

Isiklik hügieen

Kuna kookospähkli koore söel on hämmastavad niisutavad ja puhastavad omadused, kasutatakse seda isikliku hügieeni toodetes, nagu seep, hambapasta jne. Poodidest leiate ka populaarseid tooteid kookossöe pulbriga hammaste valgendamisel.