Posted on

Moringa Exporter & Private Label Moringa Prodhimi

Moringa Exporter & Private Label Moringa Prodhimi

Dëshironi të bëni produktin tuaj Moringa?

Lajme te mira! Ne mund të prodhojmë produkte të gatshme moringa duke përdorur markën tuaj / moringa me etiketë private / produkte me etiketë të bardhë të Moringa Oleifera

Na lini neve të gjithë procesin e prodhimit, thjesht merrni mallrat përfundimtare të paketuara të gatshme nën markën tuaj.

Shumë i përshtatshëm për kompanitë B2C, supermarkete, hotele dhe kafene, pronarë zinxhirësh restorantesh, kompani tregtare, etj. Ju lutemi na kontaktoni përmes numrit whatsapp +62-877-5801-6000

Eksportues Moringa

Ccmpany jonë është një prodhues, furnizues dhe eksportues kryesor i pluhurit organik të gjetheve Moringa, farave Moringa dhe vajit Moringa.

Ne jemi një kompani e integruar Moringa që merret me menaxhimin e fermave Moringa për prodhimin e gamës së produkteve me vlerë të shtuar Moringa.

Ne eksportojmë pluhur gjethesh organike Moringa në më shumë se 20 vende në mbarë botën.

Shumica e markave kryesore ushqyese kanë përdorur pluhurin e gjetheve Our Moringa në formulimet e tyre.

Fermat dhe fabrika jonë Moringa janë të vendosura në provincën West Nusa Tenggara në Indonezi, kilometra larg bllokimeve të trafikut dhe industrive ndotëse.

Ne punojmë me qindra fermerë të vegjël dhe kemi krijuar një shoqëri të tregtisë së drejtë për të kultivuar Moringa me cilësi më të mirë në botë në klimën tropikale. Ne kemi një zinxhir furnizimi të plotë transparent.

Të gjitha produktet tona mund të gjurmohen në fermën nga e kanë origjinën. Ne ofrojmë produkte Organike Moringa të cilësisë më të mirë direkt nga burimi.
Moringa Oleifera

Edhe pse të vogla në madhësi, gjethet e Moringës kanë shumë përfitime të rëndësishme shëndetësore. Në fakt, shkencëtarët e quajnë atë një pemë magjike (Pema e mrekullisë). Gjethet e Moringës janë në formë ovale dhe të vogla në madhësi të rregulluara mjeshtërisht në një kërcell, zakonisht të gatuara si perime për trajtim. Hulumtimet mbi efikasitetin e gjetheve të Moringës kanë filluar që në vitin 1980, në gjethe, më pas në lëvoren, frutat dhe farat.

Organizata Botërore e Shëndetësisë OBSH rekomandon që fëmijët dhe foshnjat në fillimet e tyre ta konsumojnë, për shkak të përfitimeve të përmbajtjes së madhe të gjetheve të Moringës, të cilat përmbajnë: tre herë më shumë kalium se bananet, katër herë më shumë kalcium se qumështi, shtatë herë më shumë vitaminë. C se portokalli, Katër herë më shumë vitaminë A se karotat, Dy herë më shumë proteina se qumështi.

Organizata e OBSH-së e quajti pemën Moringa si një pemë mrekullie, pasi zbuloi përfitimet e rëndësishme të gjetheve të Moringës. En.wikipedia.org Më shumë se 1300 studime, artikuj dhe raporte kanë shpjeguar përfitimet e Moringës dhe aftësitë e saj shëruese, të cilat janë të rëndësishme në trajtimin e shpërthimeve të sëmundjeve dhe problemeve të kequshqyerjes. Hulumtimet tregojnë se pothuajse çdo pjesë e bimës Moringa ka veti të rëndësishme, të cilat mund të përdoren në disa mënyra.

Përfitimet e gjetheve të Moringës.

Ruajtja e peshës.

Gjëja e rëndësishme që nuk duhet harruar është mbajtja e trupit në ekuilibër me peshën e tij. Studimet e kryera nga ekspertët zbuluan se çaji Moringa ndihmon në trajtimin e problemeve të tretjes, përfitimet e të cilave janë stimulimi i metabolizmit të trupit për djegien optimale të kalorive.

Çaji i bërë nga gjethet e Moringës përmban polifenole të larta, të cilat veprojnë si antioksidantë. Përfitimet e antioksidantëve për të detoksifikuar toksinat në trup dhe për të forcuar sistemin imunitar.

Hiqni njollat ​​e fytyrës.

Përbërësi i thjeshtë, merrni disa gjethe të reja Moringa, grijini derisa të jenë shumë mirë, më pas përdoreni si pluhur (ose mund të përzihen edhe me pluhur), që në disa vende ekstrakti i Moringës është përdorur si lëndë e parë për të bërë kozmetikë për. lëkurën. Pjesët e bimës Moringa që përdoren gjerësisht për lëkurën janë lëvorja, gjethet, lulet dhe farat.

Gjethet e Moringës përmbajnë lëndë ushqyese si kalciumi dhe minerale si bakri, hekuri, zinku (zinku), magnezi, silici dhe mangani. Gjethet e Moringës mund të jenë gjithashtu një hidratues natyral, kanë përdorime për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe për të pastruar lëkurën.

Gjethet e Moringës përmbajnë më shumë se 30 antioksidantë që janë të dobishëm për shëndetin e lëkurës. Gjethet e Moringës janë të pasura me minerale dhe aminoacide që mund të ndihmojnë në prodhimin e kolagjenit dhe proteinës keratin, e cila është e rëndësishme për shëndetin e të gjitha indeve të lëkurës në trup.

Ka disa marka të njohura të produkteve kozmetike që përdorin vajin Moringa si lëndë të parë për produktet e tyre. Veçanërisht produktet e kujdesit të lëkurës si kremrat kundër plakjes, kremrat kundër rrudhave, vajrat e aromaterapisë, shkumat e fytyrës, kremrat, kremrat zbutës dhe deodorantët.

Përfitimet e kësaj bime Moringa janë të domosdoshme për shëndetin dhe bukurinë e lëkurës, duke filluar nga gjethet e Moringës, vaji i Moringës e deri te lulet Moringa. Lulet e Moringës shpesh përdoren si lëndë të para për kozmetikë dhe parfume, kolonë, vajra flokësh dhe vajra aromaterapie. Lulet e Moringës përmbajnë acid oleik të lartë, të rafinuar shumë mirë në vaj. Vaji i luleve Moringa mund të mbështetet për të thithur dhe mbajtur aromën.

Përdorimi i gjetheve të Moringës për bukuri.

Si? së pari bëni një pastë me gjethe Moringa. Zgjidhni gjethet e Moringës që janë ende të gjelbra dhe të freskëta, të ndara nga degët. Bëjini pure gjethet e Moringës duke shtuar vetëm pak ujë (në mënyrë që gjethet e Moringës të formojnë një pastë). E përdorur më pas si maskë, pasta e gjetheve Moringa mund të ruhet për 3 ditë në frigorifer.

Gjethet e Moringës sigurojnë ushqim për nënat dhe fëmijët që ushqehen me gji.

Zhvillimi i përfitimeve të bimëve Moringa në Indonezi është relativisht vonë në krahasim me jashtë vendit. Megjithatë, ka ende një mundësi për ta zhvilluar atë për pjesën e tregut vendas dhe të eksportit. Ekziston një potencial i madh për të zhvilluar tregun për përfitimet e bimëve Moringa në përmirësimin e të ushqyerit tek nënat dhe fëmijët që ushqehen me gji.

Gjethet e Moringës përmbajnë proteina, hekur dhe vitaminë C. Përveç kësaj, ka edhe elementë flavonoidë, përfitimet e të cilëve janë të ndihmojnë nënat që ushqehen me gji të prodhojnë më shumë qumësht gjiri. Përmbajtja e proteinave e bën qumështin e gjirit cilësor.

Përmbajtja e lartë e hekurit, e cila është 25 herë më e lartë se spinaqi, rekomandohet të konsumohet nga nënat pas lindjes, ku gratë me menstruacione përgjithësisht humbasin shumë hekur. Për fëmijët mund të konsumohet që nga foshnja, përkatësisht foshnjat mbi gjashtë muaj. Gratë shtatzëna duhet të shmangin konsumimin e gjetheve të Moringës gjatë shtatzënisë, veçanërisht në tremujorin e parë.

Sy të shëndetshëm.

Gjethet e Moringës kanë një përmbajtje të lartë të vitaminës A e cila është shumë e mirë për sytë. Konsumimi i gjetheve të Moringës është i dobishëm në mënyrë që organet e syrit të jenë gjithmonë në gjendje të shëndetshme dhe të pastër.

Gjethet e Moringës mund të përdoren në shërimin e sëmundjeve të syve, mund të hahen direkt (pasi të pastrohen gjethet). Gjethet e Moringës kanë shumë përmbajtje ushqyese, një prej të cilave është vitamina A dhe kalciumi.

Përmbajtja e vitaminës A në gjethet e Moringës është e dobishme për mbrojtjen e shëndetit të syve, pavarësisht nëse ka filluar të reduktojë rrezikun e syve plus, minus, cilindra dhe katarakt. Gjethet e Moringës janë gjithashtu të mira kur konsumohen nga pacientët me diabet dhe janë të dobishme për pastrimin e syve të tyre.

Komponime antioksidante dhe anti-inflamatore.

Sipas një raporti të botuar në Gazetën e Parandalimit të Kancerit në Asia Pacific, gjethet e Moringës përmbajnë një përzierje të aminoacideve thelbësore, fitonutrientëve karotenoidë, antioksidantë si kuercetina dhe përbërës natyralë antibakterialë që veprojnë si ilaçe anti-inflamatore.

Gjethet e Moringës kanë disa përbërës kundër plakjes që mund të zvogëlojnë efektet e stresit oksidativ dhe inflamacionit. Përfitimet janë gjithnjë e më optimale me praninë e përbërjeve polifenolike, vitaminës C, beta-karotenit, kuercetinës dhe acidit klorogjenik, këto komponime lidhen me një rrezik të reduktuar për sëmundje kronike, si kanceri i stomakut, mushkërive, zorrës së trashë, diabeti, hipertensioni dhe sëmundje të syrit për shkak të faktorëve të rrezikut. mosha.

Ruajtja e shëndetit të veshkave.

Konsumimi i ushqimit të shëndetshëm ndihmon automatikisht që veshkat të punojnë (funksionojnë) në mënyrë optimale, përndryshe ushqimi i pashëndetshëm (një prej të cilëve është ushqimi me yndyrë të lartë) do të grumbullohet në veshka duke shkaktuar probleme shëndetësore. Konsumimi i gjetheve Moringa, ndihmon automatikisht në rikthimin e shëndetit të veshkave tashmë në gjendje të keqe.

Ngadalëson efektet e plakjes.

Një studim i vitit 2014 i publikuar në Journal of Food Science and Technology testoi përfitimet e Moringa. Duke ditur për nivelet e enzimave të vlefshme antioksidante, studiuesit donin të hetonin nëse gjethet e Moringës mund të ndihmojnë në ngadalësimin e efekteve të plakjes, duke përdorur antioksidantë natyrorë bimorë, të cilët janë në gjendje të balancojnë hormonet në mënyrë natyrale.

Studimi përfshiu nëntëdhjetë gra pas menopauzës midis moshës 45-60 vjeç të ndara në tre grupe, të cilave iu dhanë nivele të ndryshme suplementi. Rezultatet treguan se plotësimi me Moringa dhe spinaq çoi në një rritje të konsiderueshme të përbërjeve antioksidante, të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në ngadalësimin e efekteve të plakjes.

Trajtimi i reumatizmit Gjethet e Moringës mund të përdoren për trajtimin e reumatizmit.

Përdorimi i gjetheve të Moringës në trajtimin e reumatizmës për të reduktuar dhimbjet në kyçe dhe për të reduktuar grumbullimin e acidit urik në kyçe, gjë që është shumë e rëndësishme në tejkalimin e problemit të reumatizmit ose përdhes. Përfitimet e kësaj gjetheje Moringa mund të përdoren për reumatizma, dhimbje, dhimbje, etj.

Parandalimi i sëmundjeve të zemrës.

Një studim laboratorik i kafshëve i botuar në numrin e shkurtit 2009 të “Journal of Medicinal Food” zbuloi se gjethet e Moringës parandalojnë dëmtimin e zemrës dhe ofrojnë përfitime antioksiduese. Në studim, dozimi i 200 miligramëve për kilogram të peshës trupore çdo ditë për 30 ditë rezultoi në nivele më të ulëta të lipideve të oksiduara dhe mbrojti indin e zemrës nga dëmtimi strukturor. Studiuesit arritën në përfundimin se gjethet e Moringës ofrojnë përfitime të rëndësishme për shëndetin e zemrës. Nevojiten ende kërkime të mëtejshme për të forcuar këto gjetje.

Gjethet e Moringës sigurojnë ushqim për nënat dhe fëmijët që ushqehen me gji.

Zhvillimi i përfitimeve të bimëve Moringa në Indonezi është relativisht vonë në krahasim me jashtë vendit. Megjithatë, ka ende një mundësi për ta zhvilluar atë për pjesën e tregut vendas dhe të eksportit. Ekziston një potencial i madh për të zhvilluar tregun për përfitimet e bimëve Moringa në përmirësimin e të ushqyerit tek nënat dhe fëmijët që ushqehen me gji.

Gjethet e Moringës përmbajnë proteina, hekur dhe vitaminë C. Përveç kësaj, ka edhe elementë flavonoidë, përfitimet e të cilëve janë të ndihmojnë nënat që ushqehen me gji të prodhojnë më shumë qumësht gjiri. Përmbajtja e proteinave e bën qumështin e gjirit cilësor.

Përmbajtja e lartë e hekurit, e cila është 25 herë më e lartë se spinaqi, rekomandohet të konsumohet nga nënat pas lindjes, ku gratë me menstruacione përgjithësisht humbasin shumë hekur. Për fëmijët mund të konsumohet që nga foshnja, përkatësisht foshnjat mbi gjashtë muaj. Gratë shtatzëna duhet të shmangin konsumimin e gjetheve të Moringës gjatë shtatzënisë, veçanërisht në tremujorin e parë.

Sy të shëndetshëm.

Gjethet e Moringës kanë një përmbajtje të lartë të vitaminës A e cila është shumë e mirë për sytë. Konsumimi i gjetheve të Moringës është i dobishëm në mënyrë që organet e syrit të jenë gjithmonë në gjendje të shëndetshme dhe të pastër.

Gjethet e Moringës mund të përdoren në shërimin e sëmundjeve të syve, mund të hahen direkt (pasi të pastrohen gjethet). Gjethet e Moringës kanë shumë përmbajtje ushqyese, një prej të cilave është vitamina A dhe kalciumi.

Përmbajtja e vitaminës A në gjethet e Moringës është e dobishme për mbrojtjen e shëndetit të syve, pavarësisht nëse ka filluar të reduktojë rrezikun e syve plus, minus, cilindra dhe katarakt. Gjethet e Moringës janë gjithashtu të mira kur konsumohen nga pacientët me diabet dhe janë të dobishme për pastrimin e syve të tyre.

Komponime antioksidante dhe anti-inflamatore.

Sipas një raporti të botuar në Gazetën e Parandalimit të Kancerit në Asia Pacific, gjethet e Moringës përmbajnë një përzierje të aminoacideve thelbësore, fitonutrientëve karotenoidë, antioksidantë si kuercetina dhe përbërës natyralë antibakterialë që veprojnë si ilaçe anti-inflamatore.

Gjethet e Moringës kanë disa përbërës kundër plakjes që mund të zvogëlojnë efektet e stresit oksidativ dhe inflamacionit. Përfitimet janë gjithnjë e më optimale me praninë e përbërjeve polifenolike, vitaminës C, beta-karotenit, kuercetinës dhe acidit klorogjenik, këto komponime lidhen me një rrezik të reduktuar për sëmundje kronike, si kanceri i stomakut, mushkërive, zorrës së trashë, diabeti, hipertensioni dhe sëmundje të syrit për shkak të faktorëve të rrezikut. mosha.

Ruajtja e shëndetit të veshkave.

Konsumimi i ushqimit të shëndetshëm ndihmon automatikisht që veshkat të punojnë (funksionojnë) në mënyrë optimale, përndryshe ushqimi i pashëndetshëm (një prej të cilëve është ushqimi me yndyrë të lartë) do të grumbullohet në veshka duke shkaktuar probleme shëndetësore. Konsumimi i gjetheve Moringa, ndihmon automatikisht në rikthimin e shëndetit të veshkave tashmë në gjendje të keqe.

Ngadalëson efektet e plakjes.

Një studim i vitit 2014 i publikuar në Journal of Food Science and Technology testoi përfitimet e Moringa. Duke ditur për nivelet e enzimave të vlefshme antioksidante, studiuesit donin të hetonin nëse gjethet e Moringës mund të ndihmojnë në ngadalësimin e efekteve të plakjes, duke përdorur antioksidantë natyrorë bimorë, të cilët janë në gjendje të balancojnë hormonet në mënyrë natyrale.

Studimi përfshiu nëntëdhjetë gra pas menopauzës midis moshës 45-60 vjeç të ndara në tre grupe, të cilave iu dhanë nivele të ndryshme suplementi. Rezultatet treguan se plotësimi me Moringa dhe spinaq çoi në një rritje të konsiderueshme të përbërjeve antioksidante, të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në ngadalësimin e efekteve të plakjes.

Përfitimet e gjetheve Moringa për gratë.

Për gratë, konsumimi i gjetheve Moringa mund të mos jetë një gjë e re. Gjethet e Moringës besohet se janë të mira për ruajtjen e shëndetit të organeve riprodhuese femërore. Por rezulton se përfitimet e gjetheve Moringa për gratë janë të shumta. Këto përfitime përfshijnë;

Parandalimi i anemisë tek gratë shtatzëna.

Anemia është një sëmundje e rrezikshme për gratë shtatzëna. Për shkak se nivelet e gjakut në trupin e grave shtatzëna janë të nevojshme për të ruajtur shëndetin e tyre dhe të fëmijëve që ata mbajnë. Përveç kësaj, anemia është gjithashtu e rrezikshme gjatë procesit të lindjes. Për të kapërcyer rrezikun e anemisë tek gratë shtatzëna, konsumimi i gjetheve të Moringës mund të jetë një zgjidhje. Gjethet e Moringës kanë aftësinë të rrisin hemoglobinën në mënyrë që të parandalohet rreziku i anemisë.

Parandalimi i rrezikut të komplikimeve në gratë shtatzëna.

Komplikimet gjatë shtatzënisë mund t’i ndodhin kujtdo. Për të parandaluar këtë, gratë shtatzëna duhet të konsumojnë ushqime të shëndetshme që janë të pasura me lëndë ushqyese dhe vitamina. Gjethet e Moringës mund të jenë një zgjedhje e shëndetshme ushqimore për gratë shtatzëna. sepse kjo gjethe ka shumë lëndë ushqyese dhe minerale të nevojshme gjatë shtatzënisë.

Rritja e prodhimit të qumështit të gjirit.

Qumështi i nënës ose qumështi i gjirit është i nevojshëm sepse pas lindjes së foshnjës, konsumi kryesor i ushqimit vjen nga qumështi i gjirit. Fatkeqësisht, jo të gjitha gratë mund të prodhojnë qumësht gjiri menjëherë pas lindjes, ndonjëherë duhet një përforcues fillimisht në mënyrë që qumështi të mund të dalë.

Gjethet e Moringës kanë të njëjtin efekt galaktogogues si gjethet e katukut. Ky efekt mund të bëjë që prodhimi i qumështit të gjirit të rritet. Me një sasi të bollshme qumështi të gjirit, nevojat ushqyese të foshnjës mund të plotësohen.

Rritja e antioksidantëve pas menopauzës.

Nivelet e antioksidantëve te femrat në fakt mund të reduktohen për shkak të prodhimit të reduktuar të hormonit estrogjen. Për të shtuar këta antioksidantë, rekomandohet konsumimi i gjetheve të Moringës në formë qulli. Gjethet e Moringës besohet se rrisin antioksidantët të cilët janë të rëndësishëm për mbajtjen e një trupi të shëndetshëm.

Si të përpunoni gjethet Moringa në mënyrë korrekte

Në mënyrë që përfitimet e gjetheve të Moringës të ruhen, atëherë duhet të dini se si t’i përpunoni ato. Ka disa mënyra për të kultivuar siç duhet gjethet e Moringës, si në vijim:

Përpunuar në çaj.

Për të përpunuar gjethet e Moringës në këtë mënyrë. Duhet të siguroheni që gjethet e Moringës të jenë të thata. Pas kësaj, vendosni gjethet e Moringës në një filxhan dhe ziejini sikur të bëni çaj. Ju gjithashtu mund të shtoni sheqer ose mjaltë për t’i dhënë shije.

E zier.

Kjo metodë është metoda më e zakonshme. Por në këtë mënyrë mund të përdoren të gjitha pjesët e gjetheve të Moringës. Uji i valuar mund të pihet dhe gjethet e ziera mund të përdoren si sallatë.

Perimet.

Perimet me gjethe Moringa gjithashtu rezultojnë të jenë jo vetëm të shijshme, por edhe të pasura me përfitime. Gjethet e Moringës mund të bëhen perime të qarta me shtimin e misrit të ëmbël dhe disa erëzave që do ta bëjnë shijen më të pasur.

Dëshironi të bëni produktin tuaj Moringa?

Lajme te mira! Ne mund të prodhojmë produkte të gatshme Moringa duke përdorur markën tuaj / produkte me etiketë private moringa / produkte me etiketë të bardhë të produktit Moringa Oleifera – Na kontaktoni përmes telefonit / whatsapp: +62-877-5801-6000