Posted on

Moringa İhracatçı ve Özel Markalı Moringa İmalatı


Moringa İhracatçı ve Özel Markalı Moringa İmalatı

Kendi Moringa Ürününüzü Yapmak İster misiniz?

İyi haberler! Moringa Oleifera’nın kendi markanız / özel markalı moringa / beyaz etiketli ürünlerinizi kullanarak moringa bitmiş ürünler üretebiliriz.

Tüm üretim sürecini bize bırakın, siz sadece markanız altında nihai paketlenmiş ürünleri alırsınız.

B2C şirketleri, süpermarketler, otel & kafeler, restoran zinciri sahipleri, ticaret şirketleri vb. için çok uygundur. Lütfen +62-877-5801-6000 whatsapp numarası ile bizimle iletişime geçin.

Moringa İhracatçısı

Ccmpany, Organik Moringa yaprağı tozu, Moringa tohumları ve Moringa yağı konusunda lider bir Üretici, Tedarikçi ve İhracatçıdır.

Biz Moringa çiftliklerini yönetmekten katma değerli Moringa ürün yelpazesi üretmekle ilgilenen entegre bir Moringa şirketiyiz.

Organik Moringa yaprağı tozunu dünya çapında 20’den fazla ülkeye ihraç ediyoruz.

Önde gelen nutrasötik markaların çoğu, formülasyonlarında Moringa yaprak tozumuzu kullanıyor.

Moringa çiftliklerimiz ve fabrikamız, Endonezya’nın Batı Nusa Tenggara Eyaletinde, trafik sıkışıklığından ve kirletici endüstrilerden kilometrelerce uzakta bulunmaktadır.

Yüzlerce küçük çiftçiyle çalışıyoruz ve tropikal iklimde dünyanın en kaliteli Moringa’sını yetiştirmek için bir Adil ticaret topluluğu oluşturduk. Tam bir şeffaf tedarik zincirimiz var.

Tüm ürünlerimizin izi, üretildiği çiftliğe kadar izlenebilir. En kaliteli Organik Moringa ürünlerini doğrudan kaynağından sunuyoruz.
Moringa Oleifera

Küçük olmasına rağmen, Moringa yapraklarının birçok önemli sağlık yararı vardır. Aslında bilim adamları ona sihirli ağaç (Mucize Ağaç) diyorlar. Moringa yaprakları oval şekildedir ve bir sap üzerinde düzgün bir şekilde düzenlenmiş, genellikle tedavi için bir sebze olarak pişirilen küçük boyutludur. Moringa yapraklarının etkinliği üzerine araştırmalar 1980 yılından itibaren önce yapraklarda, ardından kabuk, meyve ve tohumlarda yapılmaya başlandı.

Dünya Sağlık Örgütü DSÖ, Moringa yapraklarının büyük içeriğinin faydaları nedeniyle bebeklik dönemindeki çocuklara ve bebeklere tüketmelerini önermektedir: Muzdan üç kat daha fazla potasyum, Sütten dört kat daha fazla kalsiyum, Yedi kat daha fazla vitamin Portakaldan C, Havuçtan dört kat daha fazla A vitamini, Sütten iki kat daha fazla protein.

DSÖ örgütü, Moringa yapraklarının önemli faydalarını keşfettikten sonra Moringa ağacını mucize ağaç olarak adlandırdı. En.wikipedia.org 1300’den fazla çalışma, makale ve rapor, Moringa’nın faydalarını ve hastalık salgınları ve yetersiz beslenme sorunlarıyla baş etmede önemli olan iyileştirme yeteneklerini açıkladı. Araştırmalar, Moringa bitkisinin hemen hemen her parçasının, çeşitli şekillerde kullanılabilecek önemli özelliklere sahip olduğunu göstermektedir.

Moringa yapraklarının faydaları.

Ağırlığı koruyun.

Unutulmaması gereken önemli şey ise vücudun ağırlığı ile dengede tutmasıdır. Uzmanlar tarafından yürütülen araştırmalar, Moringa çayının, faydaları optimal kalori yakma için vücudun metabolizmasını uyarmak olan sindirim problemleriyle başa çıkmaya yardımcı olduğunu buldu.

Moringa yapraklarından yapılan çay, antioksidan görevi gören yüksek polifenoller içerir. Antioksidanların vücuttaki toksinleri detoksifiye etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için faydaları.

Yüz lekelerini çıkarın.

Basit bileşen, birkaç genç Moringa yaprağı alın, çok ince olana kadar ezin, sonra toz olarak kullanın (veya tozla karıştırılabilir), bazı ülkelerde Moringa özü, kozmetik yapımında hammadde olarak kullanılmıştır. deri. Moringa bitkisinin cilt için yaygın olarak kullanılan kısımları kabuğu, yaprakları, çiçekleri ve tohumlarıdır.

Moringa yaprakları kalsiyum gibi besinler ve bakır, demir, çinko (çinko), magnezyum, silika ve manganez gibi mineraller içerir. Moringa yaprakları ayrıca doğal bir nemlendirici olabilir, ölü cilt hücrelerini çıkarmak ve cildi temizlemek için kullanılır.

Moringa yaprakları, cilt sağlığı için faydalı olan 30’dan fazla antioksidan içerir. Moringa yaprakları, vücuttaki tüm cilt dokularının sağlığı için önemli olan kolajen ve protein keratin üretmeye yardımcı olabilecek mineraller ve amino asitler açısından zengindir.

Ürünleri için hammadde olarak Moringa yağı kullanan birçok tanınmış kozmetik ürün markası vardır. Özellikle yaşlanma karşıtı kremler, kırışıklık önleyici kremler, aromaterapi yağları, yüz köpükleri, losyonlar, aydınlatıcı kremler ve deodorantlar gibi cilt bakım ürünleri.

Bu Moringa bitkisinin faydaları, Moringa yapraklarından, Moringa yağından Moringa çiçeklerine kadar cilt sağlığı ve güzelliği için vazgeçilmezdir. Moringa çiçekleri genellikle kozmetik ve parfümlerde, kolonyalarda, saç yağlarında ve aromaterapi yağlarında hammadde olarak kullanılır. Moringa çiçekleri, yağa çok iyi rafine edilmiş yüksek oleik asit içerir. Moringa çiçek yağının aromayı emmesi ve tutması için güvenilebilir.

Moringa yapraklarını güzellik için kullanmak.

Nasıl? önce Moringa yapraklarından bir macun yapın. Dallardan ayrı olarak hala yeşil ve taze olan Moringa yapraklarını seçin. Sadece biraz su ekleyerek Moringa yapraklarını püre haline getirin (böylece Moringa yaprakları bir macun oluşturur). Daha sonra maske olarak kullanılan Moringa yaprağı macunu buzdolabında 3 gün saklanabilir.

Moringa yaprakları emziren anneler ve çocuklar için beslenme sağlar.

Endonezya’daki Moringa bitkilerinin faydalarının gelişimi, yurtdışına kıyasla nispeten geç. Bununla birlikte, hala iç ve ihracat pazar payı için geliştirme fırsatı var. Emziren annelerde ve çocuklarda beslenmeyi iyileştirmede Moringa bitkilerinin faydaları için pazarı geliştirmek için büyük bir potansiyel vardır.

Moringa yaprakları protein, demir ve C vitamini içerir. Ayrıca, emziren annelerin daha fazla anne sütü üretmesine yardımcı olan flavonoid elementler de vardır. Protein içeriği kaliteli anne sütü yapar.

Ispanaktan 25 kat daha fazla olan yüksek demir içeriği, adet gören kadınların genellikle çok fazla demir kaybettiği doğum sonrası anneler tarafından tüketilmesi önerilir. Çocuklar için bebekten itibaren yani altı aydan büyük bebeklerde tüketilebilir. Hamile kadınların hamilelik sırasında, özellikle ilk üç aylık dönemde Moringa yapraklarını tüketmekten kaçınmaları gerekir.

Sağlıklı gözler.

Moringa yaprakları, gözler için çok iyi olan yüksek bir A vitamini içeriğine sahiptir. Moringa yapraklarının tüketilmesi, göz organlarının her zaman sağlıklı ve berrak bir durumda olması için faydalıdır.

Moringa yaprakları göz hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir, direkt olarak (yaprakları temizlendikten sonra) yenebilir. Moringa yaprakları, biri A vitamini ve kalsiyum olan çok sayıda besin içeriğine sahiptir.

Moringa yapraklarındaki A vitamini içeriği, artı, eksi, silindir ve katarakt göz riskini azaltmaya başlasa da göz sağlığını korumak için faydalıdır. Moringa yaprakları şeker hastaları tarafından tüketildiğinde de iyidir ve gözlerini temizlemek için faydalıdır.

Antioksidan ve antiinflamatuar bileşikler.

Asya Pasifik Kanser Önleme Dergisi’nde yayınlanan bir rapora göre, Moringa yaprakları esansiyel amino asitler, karotenoid bitkisel besinler, kersetin gibi antioksidanlar ve anti-inflamatuar ilaçlar gibi davranan doğal antibakteriyel bileşiklerin bir karışımını içerir.

Moringa yaprakları, oksidatif stres ve iltihaplanmanın etkilerini azaltabilen birkaç yaşlanma karşıtı bileşiğe sahiptir. Faydaları, polifenolik bileşikler, C vitamini, beta-karoten, kersetin ve klorojenik asitin varlığı ile giderek daha optimal hale gelmektedir. Bu bileşikler, mide, akciğer, kolon kanseri, diyabet, hipertansiyon ve risk faktörleri nedeniyle göz hastalığı. yaş.

Böbrek sağlığını koruyun.

Sağlıklı besinlerin tüketilmesi otomatik olarak böbreklerin en iyi şekilde çalışmasına (işlev) yardımcı olur, aksi takdirde sağlıksız besinler (bunlardan biri yüksek yağlı besinlerdir) böbreklerde birikerek sağlık sorunlarına neden olur. Moringa yapraklarının tüketilmesi, zaten kötü durumda olan böbrek sağlığının otomatik olarak geri kazanılmasına yardımcı olur.

Yaşlanma etkilerini yavaşlatır.

Gıda Bilimi ve Teknolojisi Dergisi’nde yayınlanan 2014 tarihli bir araştırma, Moringa’nın faydalarını test etti. Değerli antioksidan enzimlerin seviyelerini bilen araştırmacılar, Moringa yapraklarının hormonları doğal olarak dengeleyebilen doğal bitkisel antioksidanları kullanarak yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmaya yardımcı olup olmayacağını araştırmak istediler.

Çalışma, farklı seviyelerde takviye verilen üç gruba ayrılan 45-60 yaşları arasındaki doksan postmenopozal kadını içeriyordu. Sonuçlar, Moringa ve ıspanak takviyesinin, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmada önemli bir rol oynayan antioksidan bileşiklerde önemli bir artışa yol açtığını gösterdi.

Romatizma tedavisi Moringa yaprakları romatizma tedavisinde kullanılabilir.

Moringa yapraklarının romatizma tedavisinde kullanımı eklemlerdeki ağrıyı azaltmak ve eklemlerde ürik asit birikimini azaltmak için kullanılır ki bu romatizma veya gut sorununun üstesinden gelmede çok önemlidir. Bu Moringa yaprağının faydaları romatizma, ağrılar, ağrılar vb. için kullanılabilir.

Kalp hastalığını önleyin.

“Journal of Medicinal Food”un Şubat 2009 sayısında yayınlanan bir laboratuvar hayvanı araştırması, Moringa yapraklarının kalp hasarını önlediğini ve antioksidan faydalar sağladığını buldu. Çalışmada, 30 gün boyunca günlük vücut ağırlığının kilogramı başına 200 miligram doz, daha düşük oksitlenmiş lipid seviyeleri ile sonuçlandı ve kalp dokusunu yapısal hasardan korudu. Araştırmacılar, Moringa yapraklarının kalp sağlığı için önemli faydalar sağladığı sonucuna vardı. Bu bulguları güçlendirmek için daha fazla araştırmaya hala ihtiyaç vardır.

Moringa yaprakları emziren anneler ve çocuklar için beslenme sağlar.

Endonezya’daki Moringa bitkilerinin faydalarının gelişimi, yurtdışına kıyasla nispeten geç. Bununla birlikte, hala iç ve ihracat pazar payı için geliştirme fırsatı var. Emziren annelerde ve çocuklarda beslenmeyi iyileştirmede Moringa bitkilerinin faydaları için pazarı geliştirmek için büyük bir potansiyel vardır.

Moringa yaprakları protein, demir ve C vitamini içerir. Ayrıca, emziren annelerin daha fazla anne sütü üretmesine yardımcı olan flavonoid elementler de vardır. Protein içeriği kaliteli anne sütü yapar.

Ispanaktan 25 kat daha fazla olan yüksek demir içeriği, adet gören kadınların genellikle çok fazla demir kaybettiği doğum sonrası anneler tarafından tüketilmesi önerilir. Çocuklar için bebekten itibaren yani altı aydan büyük bebeklerde tüketilebilir. Hamile kadınların hamilelik sırasında, özellikle ilk üç aylık dönemde Moringa yapraklarını tüketmekten kaçınmaları gerekir.

Sağlıklı gözler.

Moringa yaprakları, gözler için çok iyi olan yüksek bir A vitamini içeriğine sahiptir. Moringa yapraklarının tüketilmesi, göz organlarının her zaman sağlıklı ve berrak bir durumda olması için faydalıdır.

Moringa yaprakları göz hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir, direkt olarak (yaprakları temizlendikten sonra) yenebilir. Moringa yaprakları, biri A vitamini ve kalsiyum olan çok sayıda besin içeriğine sahiptir.

Moringa yapraklarındaki A vitamini içeriği, artı, eksi, silindir ve katarakt göz riskini azaltmaya başlasa da göz sağlığını korumak için faydalıdır. Moringa yaprakları şeker hastaları tarafından tüketildiğinde de iyidir ve gözlerini temizlemek için faydalıdır.

Antioksidan ve antiinflamatuar bileşikler.

Asya Pasifik Kanser Önleme Dergisi’nde yayınlanan bir rapora göre, Moringa yaprakları esansiyel amino asitler, karotenoid bitkisel besinler, kersetin gibi antioksidanlar ve anti-inflamatuar ilaçlar gibi davranan doğal antibakteriyel bileşiklerin bir karışımını içerir.

Moringa yaprakları, oksidatif stres ve iltihaplanmanın etkilerini azaltabilen birkaç yaşlanma karşıtı bileşiğe sahiptir. Faydaları, polifenolik bileşikler, C vitamini, beta-karoten, kersetin ve klorojenik asitin varlığı ile giderek daha optimal hale gelmektedir. Bu bileşikler, mide, akciğer, kolon kanseri, diyabet, hipertansiyon ve risk faktörleri nedeniyle göz hastalığı. yaş.

Böbrek sağlığını koruyun.

Sağlıklı besinlerin tüketilmesi otomatik olarak böbreklerin en iyi şekilde çalışmasına (işlev) yardımcı olur, aksi takdirde sağlıksız besinler (bunlardan biri yüksek yağlı besinlerdir) böbreklerde birikerek sağlık sorunlarına neden olur. Moringa yapraklarının tüketilmesi, zaten kötü durumda olan böbrek sağlığının otomatik olarak geri kazanılmasına yardımcı olur.

Yaşlanma etkilerini yavaşlatır.

Gıda Bilimi ve Teknolojisi Dergisi’nde yayınlanan 2014 tarihli bir araştırma, Moringa’nın faydalarını test etti. Değerli antioksidan enzimlerin seviyelerini bilen araştırmacılar, Moringa yapraklarının hormonları doğal olarak dengeleyebilen doğal bitkisel antioksidanları kullanarak yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmaya yardımcı olup olmayacağını araştırmak istediler.

Çalışma, farklı seviyelerde takviye verilen üç gruba ayrılan 45-60 yaşları arasındaki doksan postmenopozal kadını içeriyordu. Sonuçlar, Moringa ve ıspanak takviyesinin, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmada önemli bir rol oynayan antioksidan bileşiklerde önemli bir artışa yol açtığını gösterdi.

Moringa Yapraklarının Kadınlar İçin Faydaları.

Kadınlar için Moringa yaprağı tüketimi yeni bir şey olmayabilir. Moringa yapraklarının dişi üreme organlarının sağlığını korumak için iyi olduğuna inanılıyor. Ancak Moringa yapraklarının kadınlara faydalarının çok olduğu ortaya çıktı. Bu faydalar;

Hamile Kadınlarda Aneminin Önlenmesi.

Anemi hamile kadınlar için riskli bir hastalıktır. Çünkü hamile kadınların vücudundaki kan seviyeleri, kendilerinin ve taşıdıkları çocukların sağlığını korumak için gereklidir. Ayrıca doğum sürecinde kansızlık da tehlikelidir. Hamile kadınlarda anemi tehlikesinin üstesinden gelmek için Moringa yapraklarının tüketilmesi bir çözüm olabilir. Moringa yaprakları, kansızlık riskini önleyebilmek için hemoglobini artırma yeteneğine sahiptir.

Hamile Kadınlarda Komplikasyon Riskinin Önlenmesi.

Hamilelik sırasındaki komplikasyonlar herkesin başına gelebilir. Bunu önlemek için hamile kadınların besin ve vitamin yönünden zengin sağlıklı besinler tüketmeleri gerekir. Moringa yaprakları hamile kadınlar için sağlıklı bir yiyecek seçimi olabilir. çünkü bu yaprak hamilelik sırasında ihtiyaç duyulan birçok besin ve minerale sahiptir.

Anne Sütü Üretimini Arttırın.

Anne sütüne veya anne sütüne ihtiyaç vardır çünkü bebek doğduktan sonra ana besin tüketimi anne sütünden gelir. Ne yazık ki, tüm kadınlar doğumdan hemen sonra anne sütü üretemez, bazen sütün çıkması için önce bir takviye gerekir.

Moringa yaprakları, katuk yaprakları ile aynı galaktogog etkisine sahiptir. Bu etki anne sütü üretimini artırabilir. Bol miktarda anne sütü ile bebeğin beslenme ihtiyacı karşılanabilir.

Menopozdan Sonra Antioksidanları Arttırın.

Kadınlardaki antioksidan seviyeleri, östrojen hormonunun üretiminin azalması nedeniyle aslında azaltılabilir. Bu antioksidanları arttırmak için Moringa yapraklarının yulaf lapası şeklinde tüketilmesi tavsiye edilir. Moringa yapraklarının, sağlıklı bir vücudu korumak için önemli olan antioksidanları arttırdığına inanılmaktadır.

Moringa Yaprakları Nasıl Doğru İşlenir?

Moringa yapraklarının faydalarının korunması için, onları nasıl işleyeceğinizi bilmelisiniz. Moringa yapraklarını düzgün bir şekilde yetiştirmenin birkaç yolu vardır, örneğin:

Çaya işlenir.

Moringa yapraklarını bu şekilde işlemek için. Moringa yapraklarının kuru olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra Moringa yapraklarını bir bardağa koyun ve çay yapar gibi demleyin. Tat vermek için şeker veya bal da ekleyebilirsiniz.

Haşlanmış.

Bu yöntem en yaygın yöntemdir. Ancak bu şekilde Moringa yapraklarının tüm kısımları kullanılabilir. Kaynamış suyu içilebilir ve haşlanan yaprakları salata olarak kullanılabilir.

Sebzeler.

Moringa yaprağı sebzeleri de sadece lezzetli değil, aynı zamanda faydalar açısından da zengindir. Moringa yaprakları, tatlı mısır ve tadı zenginleştirecek bazı baharatların eklenmesiyle berrak sebzelere dönüştürülebilir.

Kendi Moringa Ürününüzü Yapmak İster misiniz?

İyi haberler! Moringa Oleifera ürününün kendi markanız / özel etiketli moringa / beyaz etiketli ürünlerinizi kullanarak moringa bitmiş ürünler üretebiliriz – Telefon / whatsapp ile bize ulaşın: +62-877-5801-6000