Posted on

Pimsskivi eksportija

Company Name : UD.SWOTS POTS

Address : Arya Banjar Getas Street, Gang Lele, Green Palm Residence, Number B5, Mataram City, Nusa Tenggara Barat Province, Indonesia, Post Code: 83115

Phone / Whatsapp : +6287865026222

Lombok Pumice Stone Mining Indonesia

Pimsskivi tarnija

Pimsskivi Aianduseks

Pimsskivi on väga kerge, poorne ja abrasiivne materjal ning seda on sajandeid kasutatud nii ehitus- ja ilutööstuses kui ka varases meditsiinis.

Seda kasutatakse ka abrasiivina, eriti poleerimisvahendites, pliiatsikustutuskummides ja kivipestud teksade valmistamisel. Pimsskivi kasutati ka varajases raamatutööstuses pärgamentpaberi ja nahkköite valmistamiseks.

Nõudlus pimsskivi järele on suur, eriti vee filtreerimise, kemikaalide lekke tõkestamise, tsemendi tootmise, aianduse ja üha enam lemmikloomatööstuse jaoks.

Pimsskivi isiklikuks hoolduseks
KINNITUSE ANDMED pimsskivi-tarnija-indoneesia

Pimsskivist seebitükid
Pimsskivi on isikliku hügieeni materjalina kasutatud tuhandeid aastaid.

See on abrasiivne materjal, mida saab kasutada pulbrina või kivina soovimatute karvade või naha eemaldamiseks.

Vana-Egiptuses olid nahahooldus ja ilu olulised ning meigi- ja niisutajaid kasutati laialdaselt. Üks levinud trend oli eemaldada kehalt kõik karvad kreemide, habemenuga ja pimsskivi abil.

Pimsskivi pulbrina oli Vana-Roomas hambapastade koostisosa.

Küünte hooldus oli iidses Hiinas väga oluline; küüsi hoiti hooldatud pimsskividega, samuti kasutati pimsskividega kalluse eemaldamist.

Rooma luuletusest avastati, et surnud naha eemaldamiseks kasutati pimsskivi juba 100 eKr ja tõenäoliselt enne seda.

Sellest ajast alates on seda kasutatud paljudel ajastutel, sealhulgas Victoria ajastul.

Tänapäeval kasutatakse paljusid neist tehnikatest endiselt; pimsskivi kasutatakse laialdaselt nahakoorijana. Kuigi karvade eemaldamise tehnikad on sajandite jooksul arenenud, kasutatakse endiselt ka abrasiivseid materjale, nagu pimsskivi.

“Pimsskivi” kasutatakse sageli ilusalongides pediküüri käigus, et eemaldada jalapõhjast kuiv ja liigne nahk, samuti nahakalused.

Mõnele hambapastale on lisatud peeneks jahvatatud pimsskivi sarnaselt Rooma kasutusele poleerimisvahendina ja see eemaldab kergesti kogunenud hambakatu. Selline hambapasta on igapäevaseks kasutamiseks liiga abrasiivne.

Pimsskivi lisatakse ka tugevatele kätepuhastusvahenditele (nt laavaseebile) pehme abrasiivina.

Mõned tšintšilja tolmuvanni kaubamärgid on valmistatud pimsskivipulbrist.

Vanad ilutehnikad, milles kasutatakse pimsskivi, on kasutusel ka tänapäeval, kuid uuemaid asendajaid on lihtsam hankida.

Pimsskivi puhastamiseks
Tugevast pimsskivist latt

Pimsskivi, mis on mõnikord kinnitatud käepideme külge, on tõhus puhastusvahend katlakivi, rooste, kareda vee rõngaste ja muude plekkide eemaldamiseks kodumajapidamistes (nt vannitoas) portselantarvikutelt.

See on kiire meetod võrreldes alternatiividega, nagu kemikaalid või äädikas ja söögisooda või booraks.

Pimsskivi Aianduseks

Hea pinnas nõuab piisavat vee ja toitainete laadimist ning vähest tihendamist, et võimaldada gaaside hõlpsat vahetamist.

Taimede juured vajavad pidevat süsinikdioksiidi ja hapniku transportimist pinnale ja sealt välja.

Pimsskivi parandab pinnase kvaliteeti tänu oma poorsetele omadustele, vett ja gaase saab kergesti läbi pooride transportida ning toitaineid saab säilitada mikroskoopilistes aukudes.

Pimsskivi fragmendid on anorgaanilised, mistõttu ei lagune ja tihenemist esineb vähe.

Selle anorgaanilise kivimi eeliseks on ka see, et see ei meelita ligi ega majuta seeni ega putukaid. Drenaaž on aianduses väga oluline, pimsskivi olemasolu korral on mullaharimine palju lihtsam.

Pimsskivi kasutamine loob ka ideaalsed tingimused taimede, näiteks kaktuste ja sukulentide kasvatamiseks, kuna see suurendab veepeetust liivastes muldades ja vähendab savise pinnase tihedust, et võimaldada gaaside ja vee suuremat transporti.

Pimsskivi lisamine pinnasele parandab ja suurendab vegetatiivset katet, kuna taimede juured muudavad nõlvad stabiilsemaks, seega aitab see vähendada erosiooni.

Seda kasutatakse sageli teeservadel ja kraavidel ning tavaliselt muru- ja golfiväljakutel murukatte ja tasasuse säilitamiseks, mis võib suure liikluse ja tihenduse tõttu halveneda.

Pimsskivi keemiliste omaduste poolest on pH neutraalne, see ei ole happeline ega aluseline.

  1. aastal kasutati 16% Ameerika Ühendriikides kaevandatud pimssist aianduses.

Pimss aitab kaasa mulla viljakusele piirkondades, kus seda vulkaanilise tegevuse tõttu mullas looduslikult leidub.

Näiteks New Mexico osariigis Jemezi mägedes asusid esivanemad puebloanid El Cajete pimsskivi „pimsskivilaikudele”, mis tõenäoliselt säilitasid suuremal hulgal niiskust ja sobisid ideaalselt põlluharimiseks.

Pimsskivi ehituseks

Pimsskivi kasutatakse laialdaselt kergbetooni ja isoleerivate madala tihedusega tuhaplokkide valmistamiseks.

Selle poorse kivimi õhuga täidetud vesiikulid toimivad hea isolaatorina.

Pimsskivi peeneteralist versiooni, mida nimetatakse pozzolaaniks, kasutatakse tsemendi lisandina ja see segatakse lubjaga, et moodustada kerge, sile, krohvitaoline betoon.

Seda betooni vormi kasutati juba Rooma ajal.

Rooma insenerid kasutasid seda Pantheoni hiiglasliku kupli ehitamiseks, millele lisati konstruktsiooni kõrgemaks tõstmiseks üha suuremas koguses pimsskivi.

Seda kasutati tavaliselt ka paljude akveduktide ehitusmaterjalina.

Üks peamisi pimsskivi kasutusalasid Ameerika Ühendriikides on praegu betooni tootmine.

Seda kivimit on kasutatud betoonisegudes tuhandeid aastaid ja seda kasutatakse jätkuvalt betooni tootmiseks, eriti vulkaanilise materjali ladestumise lähedal asuvates piirkondades.

Uued uuringud tõestavad pimsspulbri laiemat kasutamist betoonitööstuses.

Pimsskivi võib betoonis toimida tsemendimaterjalina ja teadlased on näidanud, et kuni 50% pimsskivipulbrist valmistatud betoon võib oluliselt parandada vastupidavust, kuid vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja fossiilkütuste tarbimist.

Pimsskivi varajase meditsiini jaoks
Pimsskivi on meditsiinitööstuses kasutatud enam kui 2000 aastat. Vana-Hiina meditsiin kasutas vaimu rahustamiseks jahvatatud pimsskivi koos jahvatatud vilgukiviga ja teedele lisatud kivistunud luid.

Seda teed kasutati pearingluse, iivelduse, unetuse ja ärevushäirete raviks. Nende peenestatud kivimite allaneelamine suutis tegelikult sõlmesid pehmendada ja hiljem kasutati seda koos teiste taimsete koostisosadega sapipõievähi ja urineerimisraskuste raviks.

Lääne meditsiinis jahvatati alates 18. sajandi algusest pimsskivi suhkruks ja seda kasutati koos teiste koostisosadega peamiselt naha ja sarvkesta haavandite raviks.

Selliseid segusid kasutati ka haavade tervislikumaks muutmiseks. Umbes aastal 1680 märkis inglise loodusteadlane, et aevastamise soodustamiseks kasutatakse pimsskivi.