Posted on

Ponza Taşı İhracatçısı

Company Name : UD.SWOTS POTS

Address : Arya Banjar Getas Street, Gang Lele, Green Palm Residence, Number B5, Mataram City, Nusa Tenggara Barat Province, Indonesia, Post Code: 83115

Phone / Whatsapp : +6287865026222

Lombok Pumice Stone Mining Indonesia

Pumice Stone Supplier From Indonesia

Ponza Taşı İhracatçısı

Pomza çok hafif, gözenekli ve aşındırıcı bir malzemedir ve yüzyıllardır inşaat ve güzellik endüstrisinde olduğu kadar erken tıpta da kullanılmaktadır.

Özellikle cilalarda, kurşun kalem silgilerinde ve taşlı kot üretiminde de aşındırıcı olarak kullanılmaktadır. Pomza, erken kitap yapım endüstrisinde parşömen kağıdı ve deri ciltler hazırlamak için de kullanıldı.

Tarımsal Pomza Taşı

Pomza taşı her türlü bitki için kullanılabilen harika bir maddedir. Uzun süre su veya gübre emebilir. Bu, bitkinizi düzenli olarak sulamadan uygun nem durumunda tutabilir. Pomza taşı diğer tarımsal maddelere göre daha uzun ömürlüdür. Dikim yaparken toprak yerine pomza taşı kullanabilirsiniz. Bu, böceklerin ve böcek ilaçlarının azaltılmasına yardımcı olacaktır. Pomza taşı ayrıca bitkinizin daha güzel ve sağlıklı büyümesine yardımcı olabilecek birçok mineral içerir.

Talimatlar : Kullanmadan önce kullanıcı pomza taşını suya batırmalıdır. Daha sonra kullanıcı taşları çömleğin dibine yerleştirebilir, toprakla karıştırabilir veya normal şekilde dikim için sadece pomza taşı kullanabilir. Pomza taşı nemi uzun süre tutabilmesine rağmen. Yine de bitkinizi düzenli olarak sulamanız gerekir. Ponza taşının renginden fark edebilirsiniz. Eğer kuruyorsa veya rengi daha beyazlaşıyorsa bitkinizi sulamanız önerilir.

Ponza Taşındaki Mineraller

Pomza taşı, yerin altında ya da bizim deyimimizle lav dediğimiz erimiş kayalardan oluşur. Bu lav, yerin altında eriyen kayalar ve minerallerden oluşur. Pomza taşı aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi birçok mineral ve elemente sahiptir.

Manganez, birçok enzim için gerekli bir bileşendir. Bu enzimlere “mide suyu” denir. Eksikse, yaprakların ortasında veya ağacın ortasında yaralar olabilir.

Kalsiyum hücre yapısının önemli bir parçasıdır ve bitki hücrelerinin normal çalışmasına yardımcı olur.

Pomza Üzerindeki Faydaları veya Kalsiyum

Kalsiyum, bitkilerin su borularını ve yemek borusunu güçlendirecektir. Bu, bitkinin farklı bölümlerine su ve gıda dağıtımının verimliliğini artırır.

Kalsiyum, çiçek tomurcuklarını güçlendirmeye yardımcı olan hormonlar, sitokinler gibi normal hormon üretiminin önemli bir parçasıdır. Bitkide kalsiyum eksikliği varsa, bitki hormonu da azalır ve daha düşük çiçek açmasına ve bitkilerin daha yavaş büyümesine neden olur.

Kalsiyum, suyu daha iyi emen güçlü bir kök sistemi oluşturur. Kalsiyum eksikliği varsa, kök sistemi zayıflar. Kök hücreleri kolayca kırılabilir ve toprak hastalığı köklere daha kolay girer.

Kalsiyum, kök sisteminin tuzlu topraklara direnmesine yardımcı olur.

Kalsiyum, bitkilerin nitratları kendi içinde biriktirmesine yardımcı olur. Bu, özellikle bitkilerin yüksek nitrata ihtiyaç duyduğu dönemlerde bitkinin daha iyi büyümesine yardımcı olur. Kalsiyum eksikse bitkinin kök sistemi büyümeyecek ve kısalmayacaktır. Yeni kökler yetiştirirken, bitki yüksek kalsiyum gerektirir.

Filtre Yüzeyi için Pomza Taşı

Ponza taşı, mercan resifinin yerine kullanılabilecek yeni bir substrattır. Süngerimsi bir görünüme sahiptir ancak dayanıklıdır. Taş mercan resifi kadar kırılmaz ve uzun ömürlüdür. Pomza taşı hafiftir ve temizlenmesi kolaydır. Suyun PH’ını kontrol etmeye yardımcı olabilir, suyun PH’ı yüksek veya düşük olabilir, pomza taşı suyun PH’ını 7,0 civarında kontrol edecektir. Bu, suyu iyi kalitede tutacak ve sevgili balıklarınız için daha iyi bir sağlık sağlayacaktır.

Talimatlar : Hafifliği nedeniyle kullanıcı, kullanımdan bir gece önce pomza taşını suda bekletmelidir. Bu, taşın havuzun filtre alanına batmasını sağlayacaktır. Acil olarak kullanmanız gerekiyorsa, batması için taşın üzerine bir şey koyabilirsiniz. Bir süre sonra taşlar batabilecek kadar suyu emecektir. Bims taşını temizlemek için kullanıcı su ile temizlemeli ancak güneş ışığı ile kurutmamalıdır. Isı, balık atıklarının temizlenmesine yardımcı olan tüm mikroorganizmaları öldürür.

Endüstriyel Çamaşırhane için Pomza Taşı

Pomza taşı, Denim yıkama veya tekstil yıkama için çevre dostu bir malzemedir. Ponza taşı ile yıkarken denim üzerinde benzersiz bir desen oluşturabilir.

İnşaat için Pomza

Pomza, hafif beton ve yalıtkan düşük yoğunluklu kül blokları yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu gözenekli kayadaki hava dolu veziküller iyi bir yalıtkan görevi görür.

Pomzanın puzolan adı verilen ince taneli versiyonu, çimentoda katkı maddesi olarak kullanılır ve hafif, pürüzsüz, sıva benzeri bir beton oluşturmak için kireçle karıştırılır.

Bu beton formu, Roma zamanına kadar kullanılmıştır.

Romalı mühendisler, yapının daha yüksek kotları için betona eklenen artan miktarda pomza ile Pantheon’un devasa kubbesini inşa etmek için kullandılar.

Ayrıca birçok su kemeri için bir inşaat malzemesi olarak yaygın olarak kullanılmıştır.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde pomzanın ana kullanımlarından biri beton üretmektir.
Bu kaya binlerce yıldır beton karışımlarında kullanılmış ve özellikle bu volkanik malzemenin biriktiği bölgelere yakın bölgelerde beton üretiminde kullanılmaya devam etmektedir.

Yeni çalışmalar, beton endüstrisinde pomza tozunun daha geniş bir uygulamasını kanıtlıyor.

Pomza, betonda çimentolu bir malzeme olarak işlev görebilir ve araştırmacılar, %50’ye kadar pomza tozu ile yapılan betonun dayanıklılığı önemli ölçüde artırabildiğini, ancak sera gazı emisyonlarını ve fosil yakıt tüketimini azalttığını göstermiştir.

Kişisel bakım için pomza

Ponza sabunu çubukları

İstenmeyen tüyleri veya cildi gidermek için toz halinde veya taş olarak kullanılabilen aşındırıcı bir malzemedir.

Eski Mısır’da cilt bakımı ve güzelliği önemliydi ve makyaj ve nemlendiriciler yaygın olarak kullanılıyordu. Yaygın bir eğilim, kremler, jiletler ve pomza taşları kullanarak vücuttaki tüm tüyleri almaktı.

Toz halindeki pomza, antik Roma’da diş macunlarının bir bileşeniydi.

Eski Çin’de tırnak bakımı çok önemliydi; tırnaklar pomza taşı ile bakımlı tutulmuş, nasırları gidermek için de pomza taşları kullanılmıştır.

Bir Roma şiirinde, pomzanın ölü deriyi çıkarmak için MÖ 100’e kadar ve muhtemelen ondan önce kullanıldığı keşfedildi.

Günümüzde bu tekniklerin birçoğu hala kullanılmaktadır; pomza yaygın bir cilt eksfoliyan olarak kullanılır. Epilasyon teknikleri yüzyıllar boyunca gelişmiş olsa da, pomza taşı gibi aşındırıcı malzemeler de hala kullanılmaktadır.

Güzellik salonlarında pedikür işlemi sırasında ayak tabanındaki kuru ve fazla deriyi ve nasırları gidermek için “pomza taşları” sıklıkla kullanılır.

Bazı diş macunlarına, Roma kullanımına benzer şekilde cila olarak ince öğütülmüş pomza eklenmiştir ve diş plağını kolayca temizler. Bu tür diş macunu günlük kullanım için çok aşındırıcıdır.

Pomza ayrıca ağır hizmet tipi el temizleyicilerine (lav sabunu gibi) hafif bir aşındırıcı olarak eklenir.

Temizlik için Pomza

Katı ponza taşı çubuğu

Bazen bir sapa takılan pomza taşı, evlerde (örneğin banyolar) porselen armatürlerdeki kireç, pas, sert su halkaları ve diğer lekeleri çıkarmak için etkili bir ovma aracıdır.

Kimyasallar veya sirke ve kabartma tozu veya boraks gibi alternatiflere kıyasla hızlı bir yöntemdir.

Erken tıp için pomza

Pomza 2000 yılı aşkın bir süredir tıp endüstrisinde kullanılmaktadır. Eski Çin tıbbı, öğütülmüş pomza ile birlikte öğütülmüş mika ve çaya eklenen fosilleşmiş kemikler kullandı. Bu çay baş dönmesi, mide bulantısı, uykusuzluk ve anksiyete bozukluklarını tedavi etmek için kullanıldı. Bu toz haline getirilmiş kayaların yutulması aslında nodülleri yumuşatabildi ve daha sonra safra kesesi kanserini ve idrar zorluklarını tedavi etmek için diğer bitkisel bileşenlerle birlikte kullanıldı.

Batı tıbbında, 18. yüzyılın başlarından itibaren, pomza şeker kıvamında öğütüldü ve diğer bileşenlerle birlikte çoğunlukla cilt ve korneadaki ülserleri tedavi etmek için kullanıldı.

Bunun gibi karışımlar da yaraların daha sağlıklı bir şekilde skarlaşmasına yardımcı olmak için kullanıldı. Yaklaşık 1680’de bir İngiliz doğa bilimci tarafından pomza tozunun hapşırmayı teşvik etmek için kullanıldığı kaydedildi.