Posted on

Továrna na brikety z kokosového uhlí: Jak vyrobit brikety z dřevěného uhlí z kokosové skořápky?

Továrna na brikety z kokosového uhlí: Jak vyrobit brikety z dřevěného uhlí z kokosové skořápky?

https://youtu.be/9PJ41nGLUmI

Kokosová skořápka se skládá z kokosových vláken (až 30 %) a dřeně (až 70 %). Jeho obsah popela je asi 0,6 % a lignin asi 36,5 %, což napomáhá poměrně snadné přeměně na dřevěné uhlí.

Dřevěné uhlí z kokosových skořápek je přírodní a ekologické biopalivo. Je to nejlepší náhrada paliva proti palivovému dřevu, petroleji a dalším fosilním palivům. Na Středním východě, jako je Saúdská Arábie, Libanon a Sýrie, se brikety z kokosového dřevěného uhlí používají jako uhlí do vodních dýmek (dřevěné uhlí Shisha). Zatímco v Evropě se používá pro BBQ (barbecue).

Osvojte si techniku ​​Jak vyrobit uhelné brikety z kokosových skořápek, přinese vám to velké bohatství.

Kde sehnat levné a hojné kokosové skořápky?
Chcete-li vybudovat ziskovou výrobní linku na výrobu briket z kokosového dřevěného uhlí, musíte nejprve nasbírat velké množství kokosových skořápek.

Lidé často vyhazují kokosové skořápky po vypití kokosového mléka. V mnoha tropických zemích, které jsou bohaté na kokosové ořechy, můžete vidět mnoho kokosových skořápek nahromaděných na okrajích silnic, na trzích a ve zpracovatelských závodech. Indonésie je kokosové nebe!

Podle statistik poskytovaných Organizací pro výživu a zemědělství Organizace spojených národů (FAO) je Indonésie největším světovým producentem kokosových ořechů s celkovou produkcí 20 milionů tun v roce 2020.

Indonésie má 3,4 milionu hektarů kokosových plantáží, které jsou podporovány tropickým klimatem. Sumatra, Jáva a Sulawesi jsou hlavní oblasti sklizně kokosových ořechů. Cena kokosových skořápek je tak levná, že na těchto místech můžete získat hojné kokosové skořápky.

Jak vyrobit brikety z kokosového uhlí?
Proces výroby dřevěného uhlí ze skořápek kokosových ořechů je: karbonizace – drcení – míchání – sušení – briketování – balení.

Karbonizace
Vložte kokosové skořápky do karbonizační pece, zahřejte na 1100 °F (590 °C) a poté se karbonizují za bezvodých, bezkyslíkových, vysokoteplotních a vysokotlakých podmínek.

Vezměte prosím na vědomí, že karbonizaci musíte provést svépomocí. Neprodáváme takový stroj, abychom vám pomohli karbonizovat kokosové skořápky.

Samozřejmě můžete zvolit i velmi levný způsob karbonizace. Tedy pálení kokosové slupky ve velké jámě. Ale celý proces vám může trvat 2 hodiny nebo více.

Zdrcující

Dřevěné uhlí z kokosových skořápek si zachovává tvar skořápky nebo se po karbonizaci rozpadne na kousky. Před výrobou uhelných briket je pomocí kladivového drtiče rozdrťte na 3-5 mm prášky.

K rozdrcení kokosové skořápky použijte kladivový drtič

Prášek z kokosového uhlí se mnohem snadněji tvaruje a může snížit opotřebení stroje. Čím menší je velikost částic, tím snazší je lisování do briket na dřevěné uhlí.

Míchání

Vzhledem k tomu, že uhlíkový kokosový prášek nemá žádnou viskozitu, je nutné do práškového uhlí přidat pojivo a vodu. Poté je společně rozmixujte v mixéru.

 1. Pojivo: Používejte přírodní pojiva potravinářské kvality, jako je kukuřičný škrob a maniokový škrob. Neobsahují žádná plniva (antracit, jíl atd.) a jsou 100% bez chemie. Obvykle je poměr pojiva 3-5 %.
 2. Voda: Vlhkost dřevěného uhlí by po smíchání měla být 20-25 %. Jak zjistit, zda je vlhkost v pořádku nebo ne? Vezměte hrst smíchaného dřevěného uhlí a ručně ho sevřete. Pokud se prášek z dřevěného uhlí neuvolní, vlhkost dosáhla normy.
 3. Míchání: Čím plněji promíchané, tím vyšší je kvalita briket.

Sušení

Sušička je vybavena tak, aby obsah vody v prášku z kokosového dřevěného uhlí byl nižší než 10 %. Čím nižší je vlhkost, tím lépe hoří.

Briketování

Po vysušení je uhlíkový kokosový prášek odeslán do stroje na výrobu briket válcového typu. Pod vysokou teplotou a vysokým tlakem se prášek briketuje do kuliček a poté se hladce valí dolů ze stroje.

Tvary koule mohou být polštářové, oválné, kulaté a hranaté. Prášek z kokosového uhlí je briketován do různých typů kuliček

Balení a prodej

Balte a prodávejte brikety z kokosového uhlí v uzavřených plastových sáčcích.

Brikety z kokosového uhlí jsou perfektní alternativou k tradičnímu dřevěnému uhlí

Ve srovnání s tradičním dřevěným uhlím má dřevěné uhlí z kokosových skořápek vynikající výhody: · · ·

 • Jedná se o 100% čisté přírodní dřevěné uhlí z biomasy bez přidaných chemikálií. Garantujeme, že nevyžaduje žádné kácení stromů!
 • Snadné zapalování díky jedinečnému tvaru.
 • Konzistentní, rovnoměrná a předvídatelná doba hoření.
 • Delší doba hoření. Dokáže hořet minimálně 3 hodiny, což je 6x více než tradiční dřevěné uhlí.
 • Zahřívá se rychleji než jiné dřevěné uhlí. Má velkou výhřevnost (5500-7000 kcal/kg) a hoří žhavěji než tradiční dřevěné uhlí.
 • Čisté spalování. Žádný zápach a kouř.
 • Nižší zbytkový popel. Má mnohem nižší obsah popela (2-10 %) než uhlí (20-40 %).
 • Ke grilování vyžaduje méně dřevěného uhlí. 1 libra dřevěného uhlí ze skořápek kokosových ořechů se rovná 2 librám tradičního dřevěného uhlí.

Použití briket z kokosového uhlí:

 • Dřevěné uhlí z kokosových skořápek pro váš gril
 • Aktivní kokosové uhlí
 • Osobní péče
 • Krmivo pro drůbež