Posted on

Vývozce pemzy

Company Name : UD.SWOTS POTS

Address : Arya Banjar Getas Street, Gang Lele, Green Palm Residence, Number B5, Mataram City, Nusa Tenggara Barat Province, Indonesia, Post Code: 83115

Phone / Whatsapp : +6287865026222

Lombok Pumice Stone Mining Indonesia

Dodavatel pemzy

Pemza pro zahradnictví

Pemza je velmi lehký, porézní a abrazivní materiál a používá se po staletí ve stavebním a kosmetickém průmyslu, stejně jako v rané medicíně.

Používá se také jako brusivo, zejména v leštidlech, gumách na tužky a při výrobě džínsů s kameny. Pemza byla také používána v raném průmyslu výroby knih k přípravě pergamenového papíru a kožených vazeb.

Existuje vysoká poptávka po pemze, zejména pro filtraci vody, omezování úniku chemikálií, výrobu cementu, zahradnictví a stále více pro domácí průmysl.

Pemza pro osobní péči


PODROBNOSTI PŘÍLOHY pemza-dodavatel-kameny-Indonésie

Pemza mýdla
Pemza se používá jako materiál v osobní péči po tisíce let.

Jedná se o abrazivní materiál, který lze použít v práškové formě nebo jako kámen k odstranění nežádoucího ochlupení nebo pokožky.

Ve starověkém Egyptě byla péče o pleť a krása důležitá a široce se používaly make-upy a zvlhčovače. Jedním z běžných trendů bylo odstranění všech chloupků na těle pomocí krémů, žiletek a pemz.

Pemza v práškové formě byla součástí zubních past ve starém Římě.

Péče o nehty byla ve staré Číně velmi důležitá; nehty byly udržovány upravené pemzou a pemza se také používala k odstraňování mozolů.

V římské básni bylo objeveno, že pemza se používala k odstranění odumřelé kůže již v roce 100 před naším letopočtem a pravděpodobně i před tím.

Od té doby se používá v mnoha epochách, včetně viktoriánské éry.

Dnes se mnoho z těchto technik stále používá; pemza je široce používána jako exfoliant kůže. I když se techniky odstraňování chloupků vyvíjely v průběhu staletí, stále se používají i abrazivní materiály, jako je pemza.

„Pemza“ se často používá v kosmetických salonech během procesu pedikúry k odstranění suché a přebytečné kůže ze spodní části chodidla a také mozolů.

Jemně mletá pemza byla přidána do některých zubních past jako leštidlo, podobně jako v římském použití, a snadno odstraňuje nahromaděný zubní plak. Taková zubní pasta je pro každodenní použití příliš abrazivní.

Pemza se také přidává do vysoce účinných čisticích prostředků na ruce (jako je lávové mýdlo) jako mírné abrazivo.

Některé značky činčilových prachových lázní jsou formulovány s práškovou pemzou.

Staré kosmetické techniky využívající pemzu se dodnes používají, ale novější náhražky se snáze získávají.

Pemza na čištění
Tyčinka z pevné pemzy

Pemza, někdy připevněná k rukojeti, je účinným nástrojem na drhnutí k odstranění vodního kamene, rzi, kroužků z tvrdé vody a dalších skvrn na porcelánovém vybavení v domácnostech (např.

Je to rychlá metoda ve srovnání s alternativami, jako jsou chemikálie nebo ocet a jedlá soda nebo borax.

Pemza pro zahradnictví

Dobrá půda vyžaduje dostatečné zatížení vodou a živinami a také malé zhutnění, aby se umožnila snadná výměna plynů.

Kořeny rostlin vyžadují nepřetržitý transport oxidu uhličitého a kyslíku na povrch az povrchu.

Pemza zlepšuje kvalitu půdy díky svým porézním vlastnostem, voda a plyny mohou být snadno transportovány póry a živiny mohou být uloženy v mikroskopických otvorech.

Úlomky pemzy jsou anorganické, takže nedochází k rozkladu a malému zhutňování.

Další výhodou této anorganické horniny je, že nepřitahuje ani nehostuje houby nebo hmyz. Drenáž je v zahradnictví velmi důležitá, s přítomností pemzy je zpracování půdy mnohem jednodušší.

Použití pemzy také vytváří ideální podmínky pro pěstování rostlin, jako jsou kaktusy a sukulenty, protože zvyšuje zadržování vody v písčitých půdách a snižuje hustotu jílovitých půd, což umožňuje větší transport plynů a vody.

Přidání pemzy do půdy zlepšuje a zvyšuje vegetativní pokryv, protože kořeny rostlin zvyšují stabilitu svahů, čímž pomáhá snižovat erozi.

Často se používá na krajnicích a příkopech a běžně se používá na trávníku a golfových hřištích k udržení travnatého porostu a rovinnosti, která se může zhoršit v důsledku velkého množství dopravy a zhutnění.

S ohledem na chemické vlastnosti je pemza pH neutrální, není kyselá ani zásaditá.

V roce 2011 bylo 16 % pemzy vytěžené v USA použito pro zahradnické účely.

Pemza přispívá k úrodnosti půdy v oblastech, kde se přirozeně vyskytuje v půdě v důsledku sopečné činnosti.

Například v pohoří Jemez v Novém Mexiku se předkové Puebloans usadili na „pemzových místech“ pemzy El Cajete, která pravděpodobně zadržovala větší množství vlhkosti a byla ideální pro zemědělství.

Pemza pro stavebnictví

Pemza se široce používá k výrobě lehkého betonu a izolačních škvárových bloků s nízkou hustotou.

Vzduchem naplněné vezikuly v této porézní hornině slouží jako dobrý izolant.

Jemnozrnná verze pemzy zvaná pucolán se používá jako přísada do cementu a smíchá se s vápnem za vzniku lehkého, hladkého betonu připomínajícího sádru.

Tato forma betonu se používala již v římských dobách.

Římští inženýři jej využili ke stavbě obrovské kupole Pantheonu s rostoucím množstvím pemzy přidávané do betonu pro vyšší výšky stavby.

To bylo také běžně používané jako stavební materiál pro mnoho akvaduktů.

Jedním z hlavních použití pemzy v současnosti ve Spojených státech je výroba betonu.

Tato hornina se používá v betonových směsích po tisíce let a nadále se používá při výrobě betonu, zejména v oblastech blízko místa, kde se tento sopečný materiál ukládá.

Nové studie dokazují širší uplatnění pemzového prášku v betonářském průmyslu.

Pemza může fungovat jako cementový materiál v betonu a výzkumníci prokázali, že beton vyrobený s až 50 % pemzového prášku může výrazně zlepšit životnost, ale zároveň snížit emise skleníkových plynů a spotřebu fosilních paliv.

Pemza pro ranou medicínu
Pemza se v lékařství používá již více než 2000 let. Starověká čínská medicína používala mletou pemzu spolu s mletou slídou a zkamenělými kostmi přidávanými do čajů pro uklidnění ducha.

Tento čaj se používal k léčbě závratí, nevolnosti, nespavosti a úzkostných poruch. Požití těchto rozdrcených kamenů bylo ve skutečnosti schopno změkčit uzliny a později se používalo s dalšími bylinnými přísadami k léčbě rakoviny žlučníku a močových potíží.

V západní medicíně se od počátku 18. století pemza mele do cukrové konzistence a s dalšími přísadami se používala k léčbě vředů převážně na kůži a rohovce.

Směsi, jako jsou tyto, se také používaly k tomu, aby pomohly jizvám ran zdravějším způsobem. Přibližně v roce 1680 si anglický přírodovědec všiml, že pemza se používá k podpoře kýchání.